Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Money.plPrawoAktualnościWiadomości

Rosjanie niemile widziani na Ukrainie

2014-03-10 09:05

Rosjanie niemile widziani na Ukrainie

Rosjanie niemile widziani na Ukrainie
[fot: PAP/EPA]

Ukraińskie służby graniczne tylko w ciągu ostatniego tygodnia nie przepuściły przez granicę ponad 3,5 tysiąca obywateli Federacji Rosyjskiej.

W rosyjskich miastach leżących przy granicy z Ukrainą nie widać tłumów Ukraińców. Najczęściej do Rosji wjeżdżają ci, którzy utrzymują się z przygranicznego handlu albo mają rodziny po rosyjskiej stronie. Nikt nie koczuje w pobliżu rosyjskich urzędów. Nie widać też uciekinierów w samochodach wyładowanych dobytkiem.

Rosjanie mieszkający w strefie przygranicznej są jednak przygotowani na taką ewentualność. Zapowiadają, że jeśli będzie taka potrzeba, pomogą swoim sąsiadom. Najważniejsze jednak - ich zdaniem - że nie doszło do wojny.

Ukraińcy na razie nie spieszą się z ucieczką na rosyjską stronę. Jedynie służby graniczne Ukrainy zaostrzyły kontrolę. Nieoficjalnie wiadomo, że nowe władze w Kijowie nie chcą, aby do wschodnich regionów wjeżdżali prowokatorzy z Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
FT: Nowa zimna wojna uderzy w Rosję
Dziennik argumentuje, że Zachód dysponuje poważną bronią w relacjach z Rosją, a jest nią groźba zaostrzenia sankcji.
Coraz częstsze porwania na Krymie
W Bachczyseraju porwany został dowódca ukraińskiej jednostki wojskowej w tym miescie Władimir Sadowik.
IAR

tagi

rosja, ukraina, krym

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


-2 spadek
2014-03-10 15:53:15 212.14.47.* | pl pl pl 2014
Re: Rosjanie niemile widziani na Ukrainie [0]
Rosjanie mile widziani w Polsce. Ci turyści dają nam przeżyć i utrzymać nasze rodziny. Serdecznie zapraszamy do Polski.
2014-03-10 11:06:21 95.50.18.* | wedcst8
Re: Rosjanie niemile widziani na Ukrainie [1]
Po tej zawierusze na krymie każde państwo na świecie powinno wyrzucać ruskich .
Niech mieszkają tylko w rosji i tam modlą się do putina.
-1 spadek
2014-03-10 11:24:35 212.14.47.* | banderowcy na pohybel
Po tym bandyckim, niekonstytucyjnym przejęciu władzy na Ukrainie przez spadkobierców nazistowskiego towarzysza Bandery powstanie na Ukrainie republika stowarzyszona z UE która nie dostanie nic poza obietnicami werbalnymi. Wszystkie liczące się firmy ukraińskie w krótkim czasie zostaną doprowadzone do bankructwa, pracownicy pójdą na bruk. Powstanie bezrobocię 75% bez prawa do zasiłków i nawet bez ubezpieczeń zdrowotnych [ u nas w Polsce ugrupowanie Tuska od dawna chce odebrać ubezpieczenie zdrowotne bezrobotnym], zapanuje drożyzna. Będzie to podatna gleba dla bandytyzmu, rozwoju faszystowskiego nacjonalizmu, haraczy, terroru politycznego. skończą się występy "femene" bo jak je złapią bojówkarze i przeczołgają przed swoimi mołojcami to nie będzie czego z nich zbierać. To zaledwie opis 1% zjawisk negatywnych które zaowocują na Ukrainie Bandery i innej nacjonalistycznej watahy.
2014-03-10 10:29:29 212.14.47.* | zakopane 2014**
Re: Rosjanie niemile widziani na Ukrainie [0]
Rosjanie mili widziani w Polsce. To jedni z najliczniejszych i dających dobrze zarobić turystów w Polsce. Witamy serdecznie Rosjan w Polsce!!
-4 spadek
2014-03-10 10:10:53 95.50.18.* | wasiy67
Re: Rosjanie niemile widziani na Ukrainie [0]
I w Polsce też !!!!!!!
2014-03-10 09:18:12 212.14.47.* | wolyń 1941 **
Re: Rosjanie niemile widziani na Ukrainie [6]
widziałem nagrania wideo z kontroli przygranicznych dokonanych przez banderowskie formacje na autokarach z Ukraińcami Rosyjskiego pochodzenia jadącymi do Rosji. Wszystkich wyrzucono z autokaru, położono na ziemi [ wielu pobito w tym także bito kobiety, niektóre po takiej kontroli zaginęły] i puszczano zdemolowane autokary po kilkugodzinnym przetrzymaniu pasażerów na glebie. Nic dziwnego że tak skutecznie sterroryzowano Rosjan że wstrzymują się z wyjazdami do czasu zapanowania jakiegokolwiek porządku w tym zawładniętym przez banderowskie bojówki kraju. Te filmy żywcem przypominały sceny z filmów opowiadających o działaniach band UPA w czasie i po II wojnie światowej wobec Polaków na wschodnich terenach Polski. Tak więc bajeczki to możecie opowiadać przedszkolakom a nie dorosłym Polakom . Polskojęzyczne media są zaangażowaną stroną w tym konflikcie a nie obiektywnymi mediami informacji publicznej. Troszkę szacunku dla prawdy a nie tylko kłamstwo od 25 lat dotyczące zarówno sytuacji w Polsce jak i poza granicami Polski. Typowo Gebelsowska propaganda kłamstwa.
-1 spadek
2014-03-10 19:25:20 83.9.123.* | TyTy
Dziękuję Bogu, że są tacy ludzie, jak Ty, a nie tylko ta propagandowa papka wokoło.

Ja nie rozumiem, jak ci ludzie, co redagują artykuły takie jak powyżej mogą spokojnie wracać do domu i patrzeć sobie w twarz w lustrze.

Ciekawostka jest taka, że ci, co tak cieszą się, że na Ukrainę nie wpuszcza się Rosjan, jednocześnie utyskują na odmowę wpuszczenia banderowskich prowokatorów i szpiegów na Krym.
Najnowsze wiadomości
Podobne artykuły