Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Herbata, kawa i soki na cenzurowanym

0
Podziel się:

Niewłaściwe oznakowanie i wprowadzanie konsumentów w błąd - to główne zarzuty Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych pod adresem firm.

Herbata, kawa i soki na cenzurowanym
(vasiliki/iStockphoto)

Niewłaściwe oznakowanie i wprowadzanie konsumentów w błąd - to główne zarzuty Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych pod adresem wielu firm. Tak wynika z najnowszej kontroli prawidłowości znakowania herbat, kaw, napojów bezalkoholowych, spirytusowych oraz winiarskich.

Puls Biznesu pisze, że największy odsetek nieprawidłowości stwierdzono w przypadku kaw, których 34 procent partii jest niewłaściwie oznakowanych. Najniższy w przypadku wyrobów spirytusowych - 25 procent.

Na liście przewinień znalazło się między innymi stosowanie na opakowaniu produktów nazw wyrażeń lub oznaczeń (na przykład bio, eko) sugerujących, że są one wytworem rolnictwa ekologicznego, podczas gdy w rzeczywistości były to produkty konwencjonalne.

_ Puls Biznesu _ dodaje, że inspekcja stwierdziła też liczne przypadki wprowadzania konsumentów w błąd co do składu produktu, na przykład przed zastosowanie grafiki, nazwy oraz informacji na opakowaniu ("grejpfrut", _ większe kawałki owoców _) sugerujących, że herbatka jest wyprodukowana z całych owoców grejpfruta, podczas gdy w rzeczywistości w jej składzie znajdowała się tylko skórka tego owocu w ilości 1 procenta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trzeba;uproscic;procedury;kontroli;zywnosci;w;ue,53,0,846133.html) "Trzeba uprościć procedury kontroli żywności w UE" Według ministra rolnictwa Marka Sawickiego wspólna polityka rolna jest zbyt zbiurokratyzowana, a jej procedury w świetle ostatnich wydarzeń wymagają zmian.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sawicki;wspolna;polityka;rolna;do;reformy,217,0,814553.html) Sawicki: Wspólna Polityka Rolna do reformy Minister rolnictwa stwierdził, że w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, konieczna będzie gruntowna reforma Wspólnej Polityki Rolnej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)