Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ryszard Bogucki chce 9 mln zł zadośćuczynienia. Za aresztowanie

0
Podziel się

Wysokość odszkodowania podyktowana jest skalą nieprawidłowości, których dopuściły się organa ścigania i związanych z tym krzywd wyrządzonych Ryszardowi Boguckiemu.

Ryszard Bogucki chce 9 mln zł zadośćuczynienia. Za aresztowanie
(Mikdam/Dreamstime)
bEiKbout

9 mln zł będzie domagać się obrońca Ryszarda Boguckiego za jego bezpodstawne aresztowanie. Zapowiedział też działania zmierzające do wznowienia procesu w sprawie zabójstwa _ Pershinga _ i powołania komisji śledczej w sprawie zabójstwa Marka Papały.

_ Wysokość podyktowana jest skalą nieprawidłowości, jakich dopuściły się organa ścigania i związanych z tym krzywd wyrządzonych Ryszardowi Boguckiemu _ - napisała w przesłanym komunikacie adwokat Marta Smołka.

_ Dość kompromitacji, pora na rozliczenia i wyciągnięcie wniosków. Dlatego też będziemy domagać się powołania Sejmowej Komisji Śledczej o charakterze eksperckim do zbadania nieprawidłowości w funkcjonowaniu organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości w sprawie zabójstwa Marka Papały _ - dodała.

bEiKbouv

Według adwokat Boguckiego 15 lat śledztwa w sprawie śmierci gen. Papały nie tylko nie przybliżyło do ustalenia prawdy o tym zdarzeniu, ale wręcz ją uniemożliwiało. _ Sprawa zabójstwa Marka Papały ogniskuje jak w soczewce nieprawidłowości w funkcjonowaniu kluczowych organów państwa, haniebne łamanie praw człowieka i zasad procedury karnej _ - napisała adwokat.

31 lipca warszawski sąd uniewinnił Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z., ps. Słowik, od zarzutów nakłaniania do zabójstwa byłego komendanta głównego policji Marka Papały. Sąd krytycznie ocenił wiele działań organów ścigania w sprawie, a dowody uznał za _ kruche _.

W trwającym od lutego 2010 r. procesie warszawska prokuratura żądała 15 lat więzienia dla Boguckiego za obserwowanie miejsca zabójstwa Papały i bezskuteczne nakłanianie za 30 tys. dolarów gangstera Zbigniewa G. do zabicia byłego szefa policji. Inną wersję zaprezentowała w 2012 r. prokuratura w Łodzi, według której do zabójstwa Papały doszło w wyniku napadu rabunkowego, a sprawcy zamierzali ukraść samochód zabitego.

Bogucki odsiaduje wyrok 25 lat więzienia za udział w zabójstwie gangstera _ Pershinga _.

bEiKbouB
Czytaj więcej w Money.pl
Proces ws. zabójstwa Papały zakończony Wyrok planowany za tydzień Ogłoszenie wyroku wstępnie zaplanowano za tydzień - 26 lipca.
"Jesteśmy świadkami kompromitacji państwa" - _ Domagamy się wyjaśnień od przedstawicieli organów wymiaru sprawiedliwości _ - mówią wdowa po gen. Marku Papale i jego córka.
"Słowik" wyszedł na wolność. Unikał mediów Prawnik _ Słowika _, który asystował mu przy wyjściu z aresztu, przekazał że jego klient nie życzy sobie publikowana swojego wizerunku ani nazwiska.
bEiKbouW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)