Notowania

Przejdź na
PiS
29.11.2011 08:34

Mariusz Błaszczak o Sikorskim i karze śmierci

Szef klubu PiS uważa, że w Polsce mamy deficyt sprawiedliwości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości zarzucił Radosławowi Sikorskiemu, że przedstawił wizję federacyjnej Europy zdominowanej przez Niemcy. *Mariusz Błaszczak skomentował w ten sposób wypowiedzi szefa polskiej dyplomacji w Niemieckim Towarzystwie Polityki Zagranicznej i na łamach _ Rzeczpospolitej _. Błaszczak powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że dominacja Niemiec w Europie zagrażałaby niepodległości Polski. Wezwał też premiera Donalda Tuska do przedstawienia w Sejmie informacji o polskiej polityce zagranicznej.

Szef klubu PiS oświadczył, że jego partia jest za _ Europą ojczyzn _. Dodał, że Grecja nie jest obecnie suwerenna i Polska nie powinna się znaleźć w takiej sytuacji. Zdaniem Błaszczaka, wejście naszego kraju do strefy euro powinno być poprzedzone referendum.

Poseł dodał, że przyjęcie wspólnej waluty będzie szkodliwe dla Polski, gdyż będziemy wtedy musieli płacić za _ złe kredyty _ udzielane w przeszłości przez europejskie banki. Błaszczak uznał taką sytuację za niesprawiedliwą. Poseł PiS podkreślił, że polski rząd powinien dbać o to, aby Polacy żyli godnie. Tymczasem zapowiadane są podwyżki cen, w tym akcyzy za paliwo.

Mówiąc o propozycji przywrócenia kary śmierci Mariusz Błaszczak powiedział, że w Polsce mamy deficyt sprawiedliwości. 95 procent skazanych za zabójstwo wychodzi z więzienia przed terminem. Poseł dodał, że gdyby w Polsce obowiązywała kara śmierci, to Ryszard Cyba być może nie zdecydowałby się na zabójstwo pracownika biura PiS w Łodzi.

Mówiąc o stanowisku Kościoła katolickiego w sprawie kary śmierci Błaszczak powiedział, że Katechizm dopuszcza stosowanie takiej kary, gdy państwo nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa obywatelom. Jego zdaniem, właśnie tak jest w Polsce.

Czytaj więcej o karze śmierci w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t196266.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;o;karze;smierci;pis;to;hipokryci,16,0,976656.html) Politycy o karze śmierci. "PiS to hipokryci" Większość polityków nie popiera pomysłu Jarosława Kaczyńskiego, dotyczącego wprowadzenia w Polsce kary śmierci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/208/t125136.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/jaroslaw;kaczynski;wyskoczyl;jak;filip;z;konopii,191,0,976575.html) Jarosław Kaczyński wyskoczył jak Filip z konopii Prezes PiS mocno strywializował teorię Alberta Einsteina - pisze Jan Płaskoń.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t90482.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;chce;przywrocenia;kary;smierci;po;to;temat;zastepczy,217,0,976089.html) Chcą kary śmierci. "To temat zastępczy" Andrzej Halicki uważa, że PiS chce przykryć problem kryzysu w partii.
Tagi: PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz