Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hezbollah buduje tunele pod granicą z Libanem?

0
Podziel się:

Izrael uważa, że szyickie ugrupowanie zbrojne Hezbollah prawdopodobnie buduje tunele pod granicą libańsko-izraelską na wypadek przyszłej wojny, ale brak na
to konkretnych dowodów - oświadczył jeden z generałów izraelskiej armii.

Hezbollah buduje tunele pod granicą z Libanem?
(PAP/ EPA)
bEKzJpkR

Izrael uważa, że szyickie ugrupowanie zbrojne Hezbollah prawdopodobnie buduje tunele pod granicą libańsko-izraelską na wypadek przyszłej wojny, ale brak na to konkretnych dowodów - oświadczył jeden z generałów izraelskiej armii.

_ - Nie mamy żadnej konkretnej informacji oznaczającej, że tunele istnieją. Sytuacja nie jest podobna do tej, jaką mieliśmy w przypadku Strefy Gazy _ - powiedział izraelskiemu radiu wojskowemu dowodzący siłami na frontach libańskim i syryjskim generał Jair Golan.

_ - Jak uważamy, ten pomysł przedostawania się pod ziemią nie jest obcy Libanowi ani nie jest obcy Hezbollahowi, a zatem musimy wysunąć robocze przypuszczenie, że tunele istnieją. Trzeba ich poszukiwać i być na nie przygotowanym _ - dodał Golan.

bEKzJpkT

W trakcie prowadzonej w lipcu i sierpniu bieżącego roku izraelskiej ofensywy przeciwko Strefie Gazy kontrolujące to terytorium radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas wykorzystywało do podejmowania zaskakujących ataków tunele, których dziesiątki zbudowano pod granicą z Izraelem.

Mieszkańcy północnego Izraela, ostrzeliwanego w 2006 roku rakietami Hezbollahu w trakcie trwającej miesiąc wojny, informowali od czasu do czasu o podziemnych odgłosach sugerujących budowanie tuneli. Jednak sprawdzanie tych doniesień przez wojsko przynosiło z każdym razem wynik negatywny.

Golan zaznaczył, iż jest mało prawdopodobne, by walczący w syryjskiej wojnie domowej po stronie reżymu prezydenta Baszara el-Asada Hezbollah dążył do wznowienia konfliktu zbrojnego z Izraelem.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujący raport. Izraelczycy zabili 447 dzieci UNICEF ogłosił, że w toku ostatniej ofensywy w Strefie Gazy zginęło więcej dzieci niż w poprzednich operacjach wojskowych Izraela.
Premier Izraela: będziemy dalej niszczyć Benjamin Netanjahu zapowiedział, że siły zbrojne jego kraju będą kontynuowały operację niszczenia palestyńskich tuneli, nawet w trakcie zawieszenia broni.
Strefa Gazy to sterta gruzu. Grozi jej upadek Izraelskie bombardowania niszczą nie tylko domy mieszkalne, ale również podstawową infrastrukturę, bez której Strefie Gazy grozi pogłębienie się i tak permanentnego kryzysu.
bEKzJplu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)