Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

WHO: Już ponad 7 tys. ofiar eboli w Afryce Zachodniej

0
Podziel się:

Od ostatniego bilansu opublikowanego 17 grudnia w Gwinei, Liberii i Sierra Leone odnotowano prawie 500 nowych zgonów.

WHO: Już ponad 7 tys. ofiar eboli w Afryce Zachodniej
(standbytaskforce1/ Flickr (CC BY-ND 2.0))

Liczba ludzi, którzy zmarli w następstwie epidemii eboli w Afryce Zachodniej, wzrosła do 7373 spośród 19031 zakażonych w trzech krajach najbardziej dotkniętych tą chorobą - poinformowała w sobotę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Od ostatniego bilansu opublikowanego 17 grudnia w Gwinei, Liberii i Sierra Leone odnotowano prawie 500 nowych zgonów.

Najwięcej przypadków zachorowań - 8759 - zgłosiła Sierra Leone, gdzie wirus obecnie roznosi się najszybciej. W Liberii odnotowano 7819 przypadków. Jednak fakt, iż według danych w Sierra Leone zmarło tylko 2477 osób, podczas gdy w Liberii 3346, sprawia, że niektórzy eksperci wątpią w wiarygodność liczb podawanych przez władze we Freetown.

Reportaż: [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/109/316269_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/wirus-ebola-zabil-dotad-blisko-2-3-tys-osob-ale-wciaz-nie-ma-na-niego-leku-bo-nie-on-jest-katem-afryki,0,1597601.html) *Ebola bez szczepionki, bo ginęło za mało ludzi * Dopiero gdy wśród chorych znaleźli się Amerykanie, przyspieszyły prace nad stworzeniem serum.
W tym tygodniu rząd Sierra Leone rozpoczął operację na szeroką skalę, mającą na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa w kraju. Prezydent Ernest Bai Koroma poinformował, że mieszkańcy będą mieli ograniczone możliwości poruszania się po kraju oraz że w okresie przedświątecznym wszystkie zgromadzenia będą ściśle kontrolowane.

Ebola - jeden z dotychczas najbardziej niebezpiecznych dla człowieka wirusów - nie oszczędza też służb medycznych. W czwartek zmarł zarażony wirusem Victor Willoughby, który był jednym z najlepszych lekarzy w Sierra Leone. Kilka godzin przed jego śmiercią do kraju dostarczono eksperymentalny lek, który mógł go uratować.

Ebola, którą po raz pierwszy wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zakażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

Czytaj więcej w Money.pl
Epidemia wirusa eboli. Wstrząsające dane Najwięcej ofiar śmiertelnych eboli odnotowano właśnie w Liberii (2 964), Sierra Leone (1 250) i Gwinei (1 192). Osiem przypadków śmiertelnych odnotowano w Nigerii, pięć w Mali i po jednej w Senegalu i USA - precyzuje WHO.
Epidemii można było uniknąć? Druzgocący raport WHO przegapiła okazje do powstrzymania zarażeń ebolą krótko po zdiagnozowaniu pierwszych przypadków w Liberii i Sierra Leone.
Tak Europa che się bronić przed ebolą O możliwości wprowadzenia dodatkowych kontroli na europejskich lotniskach poinformował rzecznik KE do spraw zdrowia Frederic Vincent.
Szczepionka przeciwko eboli zadziała? Testy eksperymentalnej szczepionki przeciwko wirusowi ebola, opracowanej przez koncern GlaxoSmithKline, wykazały, że zwiększa ona odporność na ten wirus i nie powoduje istotnych skutków ubocznych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)