Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki z dżihadystami. Amerykanie prowadzą kolejne naloty

0
Podziel się:

W nalotach na IS w Iraku poza lotnictwem USA biorą udział siły powietrzne Australii, Belgii, Kanady, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Walki z dżihadystami. Amerykanie prowadzą kolejne naloty
(US Air Force / Flickr (CC BY-NC 2.0))

Siły powietrzne Stanów Zjednoczonych i ich koalicjantów przeprowadziły 31 nalotów na pozycje Państwa Islamskiego (IS) na terytorium Iraku i Syrii. Celem ataków były m.in. należące do dżihadystów budynki, pojazdy i systemy pocisków rakietowych.

W oświadczeniu połączone dowództwo sił koalicji podało, że na terytorium Syrii przeprowadzono 16 bombardowań, z czego zdecydowana większość miała miejsce w okolicy obleganego przez dżihadystów Kobane.

Wokół tego bronionego przez Kurdów miasta zniszczono m.in. dwie duże jednostki IS. Zaatakowano także cele w mieście Ar-Rakka na północy Syrii, które jest uznawane za stolicę kalifatu utworzonego przez IS.

Siły koalicji poinformowały także o 15 nalotach na cele w Iraku. Samoloty zbombardowały m.in. Mosul, Bajdżi i Kirkuk.

W nalotach na IS w Iraku poza lotnictwem USA biorą udział siły powietrzne Australii, Belgii, Kanady, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Natomiast w bombardowania dżihadystów w Syrii zaangażowane jest lotnictwo USA, Bahrajnu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich - podało amerykańskie ministerstwo obrony.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści zdobyli 35 rządowych czołgów Walki toczyły się w prowincji Idlib w północno-zachodniej części kraju. Dżihadyści wzięli do niewoli około 200 żołnierzy syryjskiej armii rządowej.
Dżihadyści rekrutowali kobiety w Barcelonie Cztery kobiety oraz trzech mężczyzn zatrzymano w Barcelonie, w hiszpańskich enklawach w Maroku - Ceucie i Melilli - oraz w marokańskim mieście Fnideq. Operację przeprowadziły wspólnie hiszpańskie i marokańskie siły bezpieczeństwa.
Zatrzymali jedną z żon przywódcy dżihadystów Kobieta z dzieckiem próbowała podobno przekroczyć granicę, posługując się fałszywym paszportem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)