Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Utrzymano wyroki dożywocia dla byłych szefów partii za ludobójstwo

0
Podziel się:

Według ONZ w wyniku trwającego od kwietnia do czerwca 1994 roku ludobójstwa w Rwandzie śmierć poniosło ok. 800 tys. osób.

Utrzymano wyroki dożywocia dla byłych szefów partii za ludobójstwo
(ssalonso/Flickr)

Międzynarodowy Trybunał Karny dla Rwandy dziś utrzymał w mocy wyroki dożywocia dla przywódców partii rządzącej w tym kraju, kiedy popełnione tam zostały zbrodnie ludobójstwa na Tutsich w 1994 roku.

_ Izba apelacyjna potwierdza wyrok dożywotniego więzienia orzeczony przez izbę pierwszej instancji _ - oświadczył dziś amerykański sędzia Theodor Meron w siedzibie trybunału w tanzańskim mieście Arusha.

Matthieu Ngirumpatse, były przewodniczący Narodowego Ruchu Republikańskiego na rzecz Demokracji i Rozwoju byłego prezydenta Juvenala Habyarimana oraz były wiceprzewodniczący tej partii Edouard Karemera zostali skazani w pierwszej instancji w grudniu 2011 roku za ludobójstwo i zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione przez członków tego ugrupowania, w tym zwłaszcza słynne zbrojne milicje Interahamwe, odpowiedzialne za ludobójcze pogromy Tutsich.

Według ONZ w wyniku trwającego od kwietnia do czerwca 1994 roku ludobójstwa w Rwandzie śmierć poniosło ok. 800 tys. osób, głównie przedstawicieli ludu Tutsi. Bezpośrednim powodem ludobójstwa była śmierć prezydenta Habyarimana 6 kwietnia 1994 roku. Szef państwa zginął, kiedy podchodzący do lądowania samolot, na którego pokładzie się znajdował, został trafiony pociskiem rakietowym w stolicy Rwandy, Kigali.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja: rusza proces o udział w ludobójstwie To pierwsza taka sprawa we Francji, często oskarżanej o wspieranie krwawego reżimu.
700 egzekucji w dwa dni. "To ludobójstwo" Zabijano głównie członków syryjskiej grupy etniczno-religijnej Szuaitat, których dżihadyści uważają za niewiernych.
Kreml: Na Ukrainie zaczyna się ludobójstwo Szef administracji prezydenta FR zauważył, że wbrew zapowiedziom prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki nie utworzono żadnych korytarzy humanitarnych dla cywilów pragnących opuścić strefę działań wojennych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)