Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TVP Polonia porozumiała się z MSZ. Zmiany w ramówce

0
Podziel się:

Na początku października MSZ informował, że celem resortu jest ogłoszenie w 2015 roku - w oparciu o rezultaty badań publiczności - otwartego konkursu na usługi telewizyjne w języku polskim.

TVP Polonia porozumiała się z MSZ. Zmiany w ramówce
(Tony4urban/Dreamstime)

TVP Polonia rozszerzy ofertę dla dzieci i młodzieży, na antenę wróci teatr telewizji, a premierę będzie miał program poświęcony polskiej polityce zagranicznej.

_ Ministerstwo Spraw Zagranicznych porozumiało się z zarządem Telewizji Polskiej w sprawie zmian programowych w TVP Polonia, które dostosowują ramówkę telewizyjną do rzeczywistych potrzeb oraz oczekiwań publiczności - Polonii oraz Polaków mieszkających za granicą _ - napisano w komunikacie resortu.

TVP Polonia ma rozszerzyć ofertę dla dzieci i młodzieży, kładąc szczególny akcent na naukę języka polskiego. _ - Na antenę powróci dobrze znany "Profesor Smok i przyjaciele", wyprodukowany zostanie również pilotażowy odcinek nowego programu adresowanego do dzieci, zawierającego propozycję nauki języka ojczystego od podstaw. W zależności od reakcji publiczności będzie to początek nowego cyklu, który byłby wyprodukowany i emitowany w 2015 roku _ - informuje MSZ.

Od listopada po latach przerwy na antenę TVP Polonia wróci teatr telewizji. Do końca roku premierę ma mieć także program _ Polska racja stanu _ poświęcony polskiej polityce zagranicznej. Kontynuowany będzie cykl poświęcony Polonii i Polakom mieszkającym poza granicami Polski _ Halo Polonia _. W ramówce znalazły swoje miejsce programy tworzone we współpracy z Polakami mieszkającymi na Wschodzie: _ Wilnoteka _, _ Nad Niemnem _, _ Studio Wschód _.

_ Niezależnie od tych nowości aktualny program TV Polonia oferować będzie najlepsze i najbardziej cenione przez polską publiczność audycje z TVP 1, TVP 2, a także z TVP Kultura i TVP Historia _ - podkreśla MSZ. Resort zapowiada także, że z TVP SA będą prowadzić dalsze działania na rzecz stworzenia bardziej atrakcyjnej oferty programu telewizyjnego dla Polaków zagranicą. Mają być one oparte na badaniach oglądalności i oczekiwań publiczności, a zaplanowane są na przyszły rok.

Na początku października MSZ informował, że celem resortu jest ogłoszenie w 2015 roku - w oparciu o rezultaty badań publiczności - otwartego konkursu na usługi telewizyjne w języku polskim, przeznaczone dla widzów poza granicami kraju, tak by można było zapewnić ich najwyższą jakość. Wiceminister SZ Tomasz Orłowski informował wówczas, że resort w bieżącym roku przeznaczy na cele programowe TVP Polonia pełną kwotę dotacji w wysokości 11,3 mln złotych. Wcześniej MSZ zapowiadało zmniejszenie tej dotacji do 6,5 mln zł.

W czerwcu ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski mówił o planie stworzenia TV Polska. Kanał miał być niedostępny na terytorium Polski, co miało umożliwić reemisję najciekawszych programów telewizji publicznej bez zagrożenia wewnętrzną konkurencją. Sikorski mówił wówczas, że funkcjonujący kanał TVP Polonia jest _ nie do odratowania _, bowiem formuła jaką prezentuje, nie odpowiada m.in. współczesnym wyzwaniom mediów.

Zarząd TVP zdecydował o nadawaniu programu TVP Polonia od 1 stycznia 2015 roku za pomocą jednej platformy satelitarnej, co ma obniżyć koszty. Dyrektor TVP Technologie Wiesław Łodzikowski poinformował we wtorek, że Telewizja Polska ogłosiła publiczny przetarg na dostawę sygnału TVP Polonia, jak wytłumaczył, _ ze wskazaniem pozycji satelitarnej 13 stopni _. Do wtorku były przyjmowane oferty; wpłynęły oferty od dwóch podmiotów: ITI Neovision SA i TTcomm. _ _

_ - Bardzo istotnym elementem zamówienia publicznego o dostawę sygnału TVP Polonia po 1 stycznia 2015 roku było zapewnienie niezmienionych warunków dostawy w Europie. Wskazaliśmy w warunkach postępowania pozycję Hot Bird i wszystkie warunki, które dzisiaj przy reemisji spełnia ten satelita _ - powiedział Łodzikowski.

Czytaj więcej w Money.pl
Zachód krytycznie komentuje słowa Sikorskiego _ Choć Sikorski utrzyma się na stanowisku marszałka Sejmu, jego skuteczna polityczna defenestracja splamiła dyplomatyczne kwalifikacje jednego z najbardziej prominentnych głosów w UE _ - ocenia brytyjska gazeta.
Województwo śląskie domaga się milionów od Mostostalu Zabrze Konsorcjum, w skład którego wchodzą również firmy Hochtief Polska oraz Hochtief Solutions, ma zapłacić prawie 60 mln złotych.
Ukraina potrzebuje więcej niż zebrał Zachód Ukrainie potrzebne są większe fundusze niż obiecane przez Zachód 30 mld dolarów - powiedział ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)