Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty na Węgrzech. Orban ulega?

0
Podziel się:

Według jednego z jej zapisów, węgierski fiskus miał pobierać 150 forintów, czyli około 2 złotych, od każdego ściągniętego gigabajta danych.

Protesty na Węgrzech. Orban ulega?
(Parlament Europejski)

Premier Węgier wycofuje się z kontrowersyjnego podatku od przesyłu danych. Zapowiedź wprowadzenia obciążenia dla dostawców dostępu do internetu, wywołała masowe protesty w Budapeszcie.

Victor Orban w rozmowie z publicznym radiem MR1 powiedział, że skoro Węgrzy są przeciw podatkowi, to nie może on zostać wprowadzony w obecnej formie. _ - Ludzie podważają sens tego podatku. Jeśli rządzimy wraz z obywatelami, nie możemy działać przeciwko ich woli _ - stwierdził Orban.

Jednocześnie zapowiedział, że obecna propozycja zostanie wycofana z parlamentu, a w styczniu rozpoczną się konsultacje dotyczące całościowej regulacji Internetu.We wtorek wieczorem ponad sto tysięcy demonstrantów wyszło na ulice Budapesztu. Był to kolejny protest przeciw podatkowi i wprowadzającej go ustawie telekomunikacyjnej.

Według jednego z jej zapisów, węgierski fiskus miał pobierać 150 forintów, czyli około 2 złotych, od każdego ściągniętego gigabajta danych. Płatnikami podatku mieli być dostawcy internetu.

Krytyczna wobec ustawy była też Komisja Europejska. Zdaniem Brukseli zapowiedzi podatku wpisały się w szerszy trend _ niepokojących _ działań podejmowanych przez rząd na Węgrzech, _ mających na celu ograniczenie wolności obywatelskich _.

Według Komisji obciążenie podatkami Internetu ograniczyłoby dostęp do niego. Komisja Europejska wyraziła również poparcie dla protestów przeciwko planom węgierskiego rządu.

Tysiące ludzi protestuje, bo nie chcą płacić za internet

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/tysiace-ludzi-protestuje-bo-nie-chca-placic-za-internet-g796321.html)
Czytaj więcej w Money.pl
Fatalne dane z niemieckiej gospodarki Dane jakie opublikował Urząd Statystyczny w Wiesbaden są znacznie gorsze od oczekiwań.
Tyle zapłacimy za niemieckie autostrady Niemieckie ministerstwo transportu zrezygnowało z pomysłu wprowadzenia winiet naklejanych na szybę. Wybrało...
Rosja wysyła pomoc dla separatystów Oficjalnie, około 200 ciężarówek wiezie: żywność, lekarstwa, generatory prądotwórcze i przedmioty, które pomogą cywilom w regionach objętych walkami przetrwać zimę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)