Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Przez strajk

0
Podziel się:

Protest zorganizował związek zawodowy GDL.

Poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Przez strajk
(Sebastian Terfloth/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Niemieccy maszyniści pociągów pasażerskich przyłączyli się o godz. 2 w nocy ze środy na czwartek do czterodniowego strajku, który w środę po południu rozpoczęli maszyniści składów towarowych. Protest zorganizował związek zawodowy GDL.

_ Protest dotknął połączenia dalekobieżne, regionalne i szybkiej kolei miejskiej S-Bahn _ - powiedziała w czwartek nad ranem rzeczniczka niemieckich kolei Deutsche Bahn (DB).

DB przygotowało awaryjny rozkład jazdy. Niemieckie koleje mają nadzieję, że uda się im zrealizować jedną trzecią połączeń dalekobieżnych i od 20 do 60 proc. połączeń lokalnych.

Zgodnie z planem strajk ma się zakończyć o godz. 4 nad ranem w poniedziałek 10 listopada. To już szósty protest w obecnym sporze płacowym i najdłuższy od założenia państwowego przedsiębiorstwa Deutsche Bahn w 1994 roku.

Związek zawodowy maszynistów (GDL) domaga się podwyżki płac o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru pracy o dwie godziny. GDL chce także, by pracodawca uznał go za reprezentanta personelu konduktorskiego i gastronomicznego oraz dyspozytorów koordynujących ruch pociągów i obsadzanie ich załogami. GDL reprezentuje około 20 tys. zatrudnionych w przedsiębiorstwie liczącym łącznie niemal 200 tys. pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajki na kolei w Niemczech. Utrudnienia To trudny weekend dla pasażerów kolei w Niemczech. Z powodu strajku maszynistów w trasy wyjechał dziś zaledwie co trzeci pociąg. Podobnie będzie jutro.
Koniec strajku, ale są utrudnienia na kolei Akcja protestacyjna objęła ruch towarowy i pasażerski, w tym miejskie koleje dojazdowe (S-Bahn), pociągi regionalne i dalekobieżne.
Strajk maszynistów w Niemczech. Utrudnienia? Związkowcy domagają się podwyżki zarobków o 5 proc. i skrócenia tygodniowego wymiaru czasu pracy o dwie godziny.
Porozumienie w sprawie Pendolino PKP Intercity oraz Alstom zawarły porozumienie rozwiązujące kwestie sporne, które wystąpiły w czasie realizacji podpisanej w 2011 roku umowy na dostarczenie 20 składów Pendolino. Dokument umożliwia przewoźnikowi odbiór pociągów zgodnych z zamówieniem oraz posiadających homologację wydaną przez Urząd Transportu Kolejowego, a także reguluje kwestię własności pojazdów. Przewiduje, że kary za nieterminowe dostarczenie składów będą nadal naliczane, ale ...
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)