Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy Jork i New Jersey zaostrzają przepisy w walce z ebolą

0
Podziel się:

Nowy Jork i New Jersey zaostrzają przepisy w walce z ebolą

Nowy Jork i New Jersey zaostrzają przepisy w walce z ebolą
(PAP/EPA)

Amerykański personel medyczny, który opiekował się chorymi na ebolę w Afryce Zach., musi po powrocie w rejon Nowego Jorku przejść trzytygodniową kwarantannę - zdecydowały stany Nowy Jork i New Jersey. Ma to związek z pierwszym przypadkiem eboli w Nowym Jorku.

Kwarantanna dotyczy lekarzy i pielęgniarek lądujących na nowojorskim lotnisku Kennedy'ego i na lotnisku Newark Liberty International w sąsiednim stanie New Jersey - postanowili gubernatorzy obu stanów. Ich decyzję ogłoszono w piątek wieczorem czasu miejscowego.

_ New York Times _ informuje w sobotę w wydaniu internetowym, że taką kwarantanną objęto już pielęgniarkę, która powróciła do USA, a pracowała ostatnio z chorymi na ebolę w Afryce Zachodniej.

Czytaj więcej [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/109/316269_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/wirus-ebola-zabil-dotad-blisko-2-3-tys-osob-ale-wciaz-nie-ma-na-niego-leku-bo-nie-on-jest-katem-afryki,0,1597601.html) *Ebola bez szczepionki, bo ginęło za mało ludzi * Dopiero gdy wśród chorych znaleźli się Amerykanie, przyspieszyły prace nad stworzeniem serum.
W czwartek w Nowym Jorku wykryto wirusa eboli u lekarza, który powrócił z Afryki Zachodniej. 33-letni Craig Spencer pracował dla organizacji humanitarnej Lekarze bez granic w Gwinei, jednym z trzech krajów afrykańskich, które stały się ogniskami epidemii.

Lekarz przebywa obecnie w izolowanym pomieszczeniu w nowojorskim szpitalu Bellevue. Narzeczona Spencera i jego dwóch bliskich znajomych, z którymi miał bezpośrednie kontakty po powrocie do USA, zostali poddani kwarantannie.

Decyzja gubernatorów jest najostrzejszym jak dotąd środkiem, po który sięgnięto w USA w związku z zagrożeniem ebolą. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaleca na razie tylko dobrowolną kwarantannę lekarzom i pielęgniarkom, powracającym z Afryki Zachodniej.

Wirus, którzy przenosi się przez kontakt z płynami ustrojowymi osoby zarażonej, zabił już, według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ponad 4,9 tys. osób. Szacuje się, że zarażonych jest ponad 10 tys., głównie w Gwinei, Liberii i Sierra Leone.

Czytaj więcej w Money.pl
Ujawnili nowe środki przeciwko eboli Według Czerwonego Krzyża epidemia w Afryce Zachodniej może zostać powstrzymana w ciągu 4-6 miesięcy.
USA wyślą żołnierzy do walki z ebolą w Afryce Większość działań zostanie podjęta w Liberii, w jednym z trzech krajów, obok Sierra Leone i Gwinei, najbardziej dotkniętych wirusem.
Tragiczny bilans ofiar eboli. Zmarło już... Szacuje się, że zarażonych jest już ponad 10 tys. osób, głównie w państwach Afryki Zachodniej - Gwinei, Liberii i Sierra Leone.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)