Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Naczelni "Le Monde" podali się do dymisji

0
Podziel się:

Głowy poleciały za próby reorganizacji redakcji, które dziennikarze uznali za zakamuflowany plan zwolnień.

Naczelni "Le Monde" podali się do dymisji
(ell brown/CC/Flickr)

Siedem osób, redaktorów naczelnych dwóch wydań francuskiego dziennika Le Monde i ich zastępców, podało się do dymisji w związku z próbami reorganizacji redakcji, które dziennikarze uznali za zakamuflowany plan zwolnień - podaje Le Figaro.

Redaktorzy jednego z najbardziej prestiżowych dzienników Europy napisali w liście do szefowej _ Le Monde _ Natalie Nougayrede: _ Brak zaufania i porozumienia z dyrekcją gazety uniemożliwia nam wypełnianie obowiązków _.

Do dymisji podała się redaktor naczelna wydania papierowego Cecile Prieur, redaktorzy naczelni wydania internetowego Francoise Tovo i Nabil Wakim oraz zastępcy redaktorów naczelnych: Francois Bougon, Vincent Fagot, Julien Laroche Joubert i Damien Leloup.

Nie chcąc sparaliżować pracy redakcji, odchodzący szefowie _ będą dyspozycyjni, by móc zajmować się bieżącymi sprawami aż do nominowania nowej ekipy _ - głosi list rezygnacyjny.

Dyrekcja _ Le Monde _ poproszona o komentarz przez agencję AFP nie udzieliła jak dotąd odpowiedzi.

Jak podaje _ Le Figaro _ redaktorzy naczelni i ich zastępcy złożyli swe funkcje po wielu bezskutecznych próbach znalezienia kompromisu w sprawie planu reorganizacji _ Le Monde'a _, który przewidywał przesunięcie około 50 osób na nowe stanowiska. Plan ten doprowadził do skłócenia redaktorów z Nougayrede i jej zastępcami Vincentem Giret i Michelem Guerin.

Związek zawodowy redaktorów dziennika - Societe des redacteurs du Monde - wydał komunikat, w którym wyjaśnia, że pracownicy _ całkowicie stracili zaufanie do zarządu, dziennik ma obecnie problemy organizacyjne wymagające prawdziwej restrukturyzacji na szczycie _.

Natalie Nougayrede jest dyrektorem _ Le Monde'a _ od marca 2013 roku. W lutym wysłała wiadomość do swoich współpracowników, że zamierza przesunąć 50 osób na inne stanowiska, w tym znaczną grupę do internetowego wydania gazety. Związki zawodowe poinformowały wówczas, że _ obawiają się zakamuflowanego planu zwolnień _.

Sprzedaż _ Le Monde'a _ spadła z ponad 400 tys. egzemplarzy w roku 2002 do 300 tys. w roku ubiegłym.

Czytaj więcej w Money.pl
Dni wolne od pracy kosztują miliardy. Sprawdź Eksperci obliczają, jaki wpływ mają dni wolne na sytuację ekonomiczną kraju. Z analiz wynika, że bardzo negatywną.
Francja zatwierdziła program oszczędności Dzięki temu deficyt budżetowy Francji ma zejść do wymaganego w UE poziomu 3 proc. PKB.
Francja spełni wymogi UE? Mają plan Na mocy przepisów unijnych Francja była zobowiązana zredukować deficyt budżetowy do 3 proc. już w roku 2013, ale ze względu na kryzys gospodarczy przedłużono jej ten termin o dwa lata.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)