Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Maturzyści obowiązkowo zmagali się z matematyką

0
Podziel się:

Maturzyści zakończyli egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Na jej rozwiązanie mieli 170 minut.

Maturzyści obowiązkowo zmagali się z matematyką
(PAP/Darek Delmanowicz)

Ciąg dalszy maratonu egzaminacyjnego. Wczoraj uczniowie pisali język polski na poziomie podstawowym i egzamin z wiedzy o tańcu. Dziś od godz. 9.00 maturzyści zmagali się z matematyką na poziomie podstawowym. Na jej rozwiązanie mieli 170 minut. Co mówili po egzaminie?

aktualizacja 12:25

Dla większości maturzystów to była tylko formalność. Uczniowie skończyli pisać egzamin z matematyki na poziomie podstawowym.

Uczniowie mówili, że ewentualnie drobną trudność mogły sprawić zadania otwarte na końcu arkusza, za które można zdobyć najwięcej punktów.

Matura, czyli zdajemy....

Blisko 334 tys. maturzystów napisało obowiązkowy dla wszystkich abiturientów pisemny egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Po południu część maturzystów zdawać będzie egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej.

Wszystko przebiega zgodnie z procedurami - zapewniła przed rozpoczęciem egzaminu wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Mariola Konopka.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.

Egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się w piątek.

Maturzysta może wybrać też do sześciu przedmiotów dodatkowych. Zdaje je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. W tej grupie znajdują się: biologia, chemia, filozofia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, język regionalny (kaszubski), wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu.

Czas trwania egzaminu zależy od przedmiotu, który maturzysta zdaje, oraz od jego poziomu, np. egzamin z matematyki na poziomie podstawowym trwa 170 minut, a na poziomie rozszerzonym 180 minut.

Egzaminy pisemne przeprowadzane są przed i po południu - rozpoczynają się o godzinie 9 i 14.

Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 23 maja, egzaminów ustnych - do 30 maja.

Ci abiturienci, którzy nie będą mogli z przyczyn zdrowotnych lub losowych zdawać egzaminów pisemnych w wyznaczonych terminach, za zgodą dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych, będą to mogli zrobić w dodatkowym terminie: między 2 a 18 czerwca.

Abiturient zda egzamin maturalny, jeżeli w części ustnej i części pisemnej z każdego przedmiotu obowiązkowego otrzyma, co najmniej 30 proc. punktów możliwych do uzyskania z egzaminu z danego przedmiotu.

Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono 26 sierpnia, a poprawkowe ustne w dniach 25-29 sierpnia.

Co czeka maturzystów jutro?

W środę zaplanowano egzamin z języka nowożytnego. Najwięcej maturzystów, bo 87 procent wybrało język angielski. Oprócz przedmiotów obowiązkowych, maturzyści mogą też wybrać do sześciu przedmiotów dodatkowych. Najpopularniejsza w tym roku była geografia, a dalej biologia i wiedza o społeczeństwie. Oprócz egzaminów pisemnych, uczniowie muszą też zaliczyć egzaminy ustne. Dotyczy to języka polskiego, a także języka obcego nowożytnego.

Wyniki egzaminów maturalnych będą znane 27 czerwca.

Czytaj więcej w Money.pl
Maturzysto, co możesz mieć na egzaminie? Oprócz przyborów do pisania, dopuszcza się również korzystanie z przyborów pomocniczych.
Studniówka to świetny biznes. Ile zarabiają? Młodzi chcą dziś perfekcyjnego wyglądu, limuzyn i zabawy w rytmie _ Balkanicy _. Korzystają na tym firmy.
Nowa minister edukacji o maturze z religii _ - Religia jest sferą ducha i wiary i absolutnie nie wyobrażam sobie, żeby była przedmiotem maturalnym - _ powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska.
Religia na maturze? MEN przekonuje, że... Egzamin maturalny nie może obejmować religii, a wynika to z zawartej w konstytucji i konkordacie zasady niezależności państwa od Kościoła katolickiego - przypomina ministerstwo edukacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)