Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Luksemburg zezwolił na małżeństwa tej samej płci i adopcję dzieci

0
Podziel się:

Projekt prawa, który zakładał, że dwie osoby tej samej płci mogą zawrzeć związek małżeński, został przegłosowany w Izbie Deputowanych znaczącą większością głosów - 56 do 4.

Luksemburg zezwolił na małżeństwa tej samej płci i adopcję dzieci
(Brazil2/iStockphoto)

Luksemburg zalegalizował w środę małżeństwa osób tej samej płci, zezwalając im jednocześnie na adopcję dzieci. W 2004 roku kraj ten zaakceptował związki partnerskie par tej samej, jak i przeciwnej płci. Jednak pary homoseksualne nie mogły adoptować dzieci.

Projekt prawa, który zakładał, że _ dwie osoby tej samej płci mogą zawrzeć związek małżeński _, został przegłosowany w Izbie Deputowanych znaczącą większością głosów - 56 do 4. Zezwala ono także na adoptowanie dzieci przez pary tej samej płci, co do tej pory wywoływało największe kontrowersje.

Nowe prawo wejdzie w życie z początkiem 2015 roku, sześć miesięcy po głosowaniu nad nim w jednoizbowym parlamencie.

Luksemburg jest 11. krajem europejskim, który przyznał parom homoseksualnym prawo do zawierania małżeństwa. Wcześniej uczyniły to: Holandia (2001), Belgia (2003), Hiszpania (2005), Szwecja i Norwegia (2009), Portugalia i Islandia (2010), Dania (2012), Francja i Wielka Brytania (2013).

Czytaj więcej w Money.pl
KE upraszcza prawo. 53 propozycje do kosza Chodzi o program sprawności i wydajności regulacyjnej (REFIT), w ramach którego KE regularnie sprawdza całość unijnego prawodawstwa, wyszukując utrudnienia, niekonsekwencje prawne i nieskuteczne przepisy.
Wyroki Trybunału Konstytucyjnego. Ustawa dotycząca zasiłków chorobowych zgodny z konstytucją TK badał pytania prawne wystosowane przez sądy rejonowe w Gliwicach i Płocku dotyczące prawa do dalszego otrzymywania zasiłku chorobowego, jeżeli w trakcie niezdolności do pracy ustało zatrudnienie.
Sąd Najwyższy zawalony sprawami Wśród powodów wymieniono m.in. wątpliwości związane z wykładnią obowiązującego prawa i niezadowalający stan prawa pozytywnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)