Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kubuś Puchatek zwalczany przez radnych. Kanada odpowiada

0
Podziel się:

Nie spodobało im się niekompletne ubranie maskotki oraz jej nieokreślona płeć.

Kubuś Puchatek zwalczany przez radnych. Kanada odpowiada

Jedną z najważniejszych informacji kanadyjskich wiadomości był problem radnych polskiego Tuszyna z ubraniem Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh. Burmistrz Winnipegu, skąd pochodzi właściciel pierwowzoru misia, wydał specjalne oświadczenie.

Jak przekazały kanadyjskie media, radni Tuszyna (woj. łódzkie) nie zgodzili się, by Kubuś Puchatek stał się maskotką placu zabaw, ponieważ ma nieokreśloną płeć i, jak cytowano, niekompletne ubranie, a to _ zupełnie nieodpowiednie dla dzieci _.

Kubuś Puchatek, czyli Winnie the Pooh z powieści A.A. Milne'a, ma kanadyjskie korzenie. Imię Kubusia Puchatka w oryginalnej wersji wywodzi się od imienia kanadyjskiej niedźwiedzicy, której imię brzmiało właśnie Winnie. Jej właściciel pochodził z miasta Winnipeg, stolicy prowincji Manitoba.

Właścicielem Winnie był kanadyjski weterynarz i żołnierz, Harry Colebourn, który służył w armii podczas pierwszej wojny światowej. Colebourn kupił w sierpniu 1914 r. w miejscowości White River w Ontario za 20 dolarów osieroconego niedźwiadka, którego matkę zastrzelił myśliwy, i zabrał go do Anglii, gdzie zwierzę stało się maskotką jednostki, w której służył Colebourn. Gdy został skierowany do Francji, Colebourn, nie chcąc, by niedźwiedzicy coś się stało na froncie, oddał ją do londyńskiego zoo, gdzie była wielką atrakcją aż do śmierci w 1934 r. Tam właśnie widzieli ją A.A. Milne i jego syn, pierwowzór książkowego Krzysia, Christopher Robin Milne.

W piątek burmistrz Winnipeg Brian Bowman przesłał do publicznej telewizji CBC specjalne oświadczenie. _ Winnie jest rysunkowym niedźwiedziem, który nie nosi spodni, ale chciałbym zauważyć, że lubiane postaci z filmów Disneya, Kaczor Donald oraz Chip i Dale, są również pozbawione spodni, Myszka Miki nie nosi koszulki, a Tony the Tiger (postać z reklam płatków zbożowych - PAP) jest właściwie goły. Czy te postaci też mają być zakazane? Winnipeg jest tolerancyjną i otwartą społecznością i mam nadzieję, że Winnie nadal będzie uczyć dzieci uprzejmości i przyjaźni _ - oświadczył.

Kanadyjskie telewizje przypomniały, że wielu zwierzęcych bohaterów filmów rysunkowych ma niekompletne ubranie i jakoś nigdy nie stanowiło to problemu - do listy burmistrza Bowmana dodano Misia Yogi (tylko w krawacie) i Kota w butach. Kanadyjscy rysownicy pospieszyli z propozycjami ubiorów dla Kubusia Puchatka.

Zaś w komentarzach ubolewa się nad brakiem zrozumienia radnych z polskiego Tuszyna wobec postaci Kubusia Puchatka.

Więcej o misiu o bardzo małym rozumku można się dowiedzieć w Assiniboine Park w Winnipeg, gdzie mieści się Pooh Gallery, pokazująca najrozmaitsze przedmioty i ilustracje związane z Kubusiem Puchatkiem. Obok jest też rzeźba Winnie i jej właściciela. W maju br. galerię odwiedzili książę Karol i księżna Camilla.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zero tolerancji" w Kanadzie. Nowe prawo Przepisy zera tolerancji wobec _ barbarzyńskich praktyk kulturowych _ zaproponował rząd.
Kanadyjczycy zbombardowali islamistów Kanadyjskie samoloty działają w ramach międzynarodowej koalicji pod wodzą USA - poinformował minister obrony Kanady Robert Nicholson.
Kanadyjczycy bronią się przed ebolą przez... Od wybuchu obecnej epidemii w marcu na ebolę najwięcej ludzi zmarło w Gwinei, Sierra Leone i Liberii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)