Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kopacz: "Ten kontrakt wykuwał się w trudnych warunkach

0
Podziel się:

To olbrzymie pieniądze, ale i duża odpowiedzialność - podkreśliła premier.

Kopacz: "Ten kontrakt wykuwał się w trudnych warunkach
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Wart 20,6 miliarda złotych kontrakt terytorialny dla województwa kujawsko-pomorskiego wykuwał się w dość trudnych warunkach - powiedziała premier Ewa Kopacz podczas uroczystości podpisania dokumentu. Zadeklarowała, że obejmie osobisty nadzór nad jego realizacją.

Kontrakt w Ostromecku k. Bydgoszczy podpisali wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz oraz marszałek województwa Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Michał Korolko.

_ - Na ostatnim posiedzeniu Rady Ministrów przyjęliśmy kontrakt dla województwa kujawsko-pomorskiego. Kontrakt wykuwał się, szczególnie w ostatnim okresie, w dość trudnych warunkach. Nie ważne jest, co było po drodze, ważne jest, jaki jest finał. Dokładnie to jest 20,6 mld zł z nowej perspektywy funduszy unijnych. Olbrzymie pieniądze, ale i duża odpowiedzialność _ - podkreśliła premier.

Kopacz zaznaczyła, że kontrakt jest umową ramową podpisaną pomiędzy rządem a samorządem.

_ - Chciałabym osobiście ten trudny kontrakt - wykuwany w długich dyskusjach, ale w zgodzie - nadzorować podczas jego realizacji. Całym sercem wam kibicuję i wiem, że pieniądze wydacie tak, jak trzeba i będziecie potrafili przede wszystkim ze sobą rozmawiać i będziecie te priorytety ustalać podczas rozmów przy jednym stole _ - mówiła premier do zebranych samorządowców.

Kopacz w czasie uroczystości podpisania kontraktu poinformowała, że na ostatnim posiedzeniu rząd przyjął też założenia nowelizacji Prawa wodnego, która będą obowiązywać od 1 stycznia 2016 r. oraz zdecydował, że siedziba Zarządu Dorzecza Wisły będzie w Bydgoszczy, a Zarządu Dorzecza Odry - we Wrocławiu.

Marszałek Całbecki podkreślił, że _ kontrakt jest wspaniałym przykładem prowadzenia polityki, która jest oparta o dialog rządu z samorządowcami _.

Kontrakt terytorialny dla woj. kujawsko-pomorskiego liczy ok. 60 projektów. Do najważniejszych inwestycji uwzględnionych w dokumencie należą m.in. budowa kujawsko-pomorskich odcinków S5 i S10 z węzłem autostradowym w Czerniewicach oraz rewitalizacja Bydgoskiego Węzła Wodnego.

W pakiecie projektów dotyczących infrastruktury drogowej znalazły się też m. in. obwodnice Inowrocławia, Brodnicy, Strzelna, Kowalewa Pomorskiego i Gniewkowa oraz północne obejście Torunia z obwodnicami podtoruńskich wsi położonych wzdłuż drogi krajowej nr 80.

W kontrakcie zapisano również inwestycje w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu i Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku oraz budowę nowej siedziby Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Kontrakt dla Kujaw i Pomorza, zatwierdzony przez rząd w środę, miał być przyjęty tydzień wcześniej, ale tak się nie stało. Marszałek województwa Piotr Całbecki zapewniał, że chodziło nie o _ poważną przeszkodę, lecz drobną korektę _.

Na dwa dni przed zatwierdzeniem dokumentu marszałek regionu i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkali się z minister infrastruktury i rozwoju Marią Wasiak. Podczas spotkania ustalono m.in., że _ pakiety projektów miejskich w zakresie inwestycji drogowych jako pierwsze otwierać będą listę warunkową przedsięwzięć w zakresie infrastruktury komunikacyjnej _ i przeniesienie projektów z listy warunkowej na podstawową może nastąpić po zakończeniu negocjacji programów krajowych z Komisją Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
Pakiet onkologiczny może zostać sfinansowany z rezerwy NFZ Tak uważa premier Ewa Kopacz. Zmiany zwiększające rolę lekarza podstawowej opieki zdrowotnej we wstępnym diagnozowaniu nowotworów mają wejść w życie od 2015 roku.
Poseł Wipler chce wyjaśnień od Kopacz Media ujawniły nagrania z monitoringu miejskiego, na których widać, jak przed rokiem został pobity przez policję.
Kopacz usiądzie do stołu z każdym. Nawet z Kaczyńskim Szef PiS natomiast zastanawia się _ o co w tym wszystkim chodzi _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)