Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Bild": komórki Merkel i ministrów nie chronią przed podsłuchami

0
Podziel się:

Chodzi o nowe aparaty ze specjalnymi zabezpieczeniami, które wprowadzono po aferze podsłuchowej z NSA.

"Bild": komórki Merkel i ministrów nie chronią przed podsłuchami
(PAP/EPA)

Nowe telefony komórkowe ze specjalnymi zabezpieczeniami, które kanclerz Niemiec Angela Merkel i członkowie jej rządu otrzymali na skutek afery podsłuchowej z NSA, nie chronią przed podsłuchami - pisze _ Bild am Sonntag _.

Gazeta cytuje wysokiej rangi pracownika amerykańskiej NSA (Agencji Bezpieczeństwa Narodowego), który twierdzi, że jego organizacji już udało się złamać zabezpieczenia nowych telefonów Blackberry. _ Techniczne modyfikacje w nowych telefonach nie mają wpływu na naszą pracę _ - mówi, cytowane przez _ Bild _, źródło.

Firma Secusmart, która w październiku dostarczyła członkom niemieckiego rządu ponad 2500 telefonów komórkowych, w niedzielę odrzuciła doniesienia _ Bilda _.

Procedury wykorzystywane do szyfrowania rozmów są zabezpieczone przed wszelkimi próbami podsłuchiwania i spełniają wymagania niemieckiego MSW - zapewniła rzeczniczka.

Z informacji, które w ubiegłym roku ujawnił były zewnętrzny współpracownik NSA Edward Snowden, wynika, że ta podległa rządowi USA agencja prowadziła inwigilację m.in. instytucji UE i ponad 30 czołowych polityków na świecie, w tym niemieckiej kanclerz. Doniesienia te doprowadziły do poważnego ochłodzenia stosunków na linii Berlin-Waszyngton.

Na początku czerwca prokuratura generalna ogłosiła, że wdraża śledztwo w sprawie doniesień o podsłuchiwaniu telefonu kanclerz Niemiec przez NSA.

Czytaj więcej w Money.pl
USA podsłuchiwały Merkel. Teraz celem są... Służby wywiadowcze USA po zaprzestaniu podsłuchiwania telefonu komórkowego kanclerz Angeli Merkel zintensyfikowały inwigilację jej otoczenia.
"Zarzuty pod adresem Ameryki są poważne" Kanclerz Merkel i politycy przyszłej koalicji nie szczędzili krytyki pod adresem Waszyngtonu.
Śledztwo w sprawie podsłuchiwania Merkel Według mediów, otwierając śledztwo, prokurator generalny Niemiec Harald Range uległ presji opinii publicznej.
Gerhard Schroeder też był podsłuchiwany Powodem podsłuchiwania Schroedera miało być jego krytyczne stanowisko wobec wojny w Iraku, planowanej przez administrację George'a W. Busha.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)