Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aneksja Krymu. Co z krymskimi paszportami?

0
Podziel się:

Prorosyjskie władze Krymu próbują obejść ograniczenia związane z zagranicznymi podróżami mieszkańców półwyspu.

Mieszkańcy Krymu dostają paszporty wydane w rosyjskim Krasnodarze - porcie nad rzeką Kubań.

W taki sposób okupacyjne władze półwyspu próbują oszukać urzędników z Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczponych. Wcześniej Unia, USA i inne kraje Zachodu, które nie uznały aneksji półwyspu, ogłosiły, że nie wpuszczą na swoje terytorium mieszkańców Krymu z rosyjskimi paszportami - a jedynie z ukraińskimi.

Czy mieszkańcom Krymu uda się zdobyć wizę Schengen - nie wiadomo. By ją uzyskać, trzeba wskazać rzeczywiste miejsce zamieszkania. Wiele krajów Unii wymaga także kopii dowodu osobistego. Na razie zwolennicy Rosji na Krymie pocieszają się tym, że na świecie poza strefą Schengen istnieje wiele państw, które mogą zwiedzać:

- _ Jest wiele innych miejscowości wypoczynkowych, do których można jechać na wypoczynek. Jest Turcja, Izrael, jest Tajlandia. Dlatego nie cierpimy z tego powodu, że nam zabraniają wjazdu _- twierdzi jeden z mieszkańców Krymu.

Unia Europejska, która nie uznała aneksji Krymu, podtrzymuje stanowisko, że mieszkańcy półwyspu muszą starać się o wizy w przedstawicielstwach dyplomatycznych na Ukrainie. Na Krymie jedyną placówką dyplomatyczną państw Unii był polski konsulat w Sewastopolu. W związku z rosyjską agresją, placówka zawiesiła działalność. Jej obowiązki przejął polski konsulat w Odessie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kim są ludzie z "czarnej listy" Unii Europejskiej? W reakcji na działania Rosji na Krymie UE dodała 12 nazwisk do listy Rosjan objętych unijnymi sankcjami wizowymi i zamrożeniem aktywów.
Będzie odpowiedź UE na aneksję Krymu Van Rompuy i Barroso poinformowali, że przywódcy państw UE, którzy spotkają się w czwartek i piątek w Brukseli, przedyskutują sytuację na Ukrainie i uzgodnią wspólną europejską odpowiedź.
Tarasiuk naciska w sprawie umowy z Unią Wysłannik rządu w Kijowie ds. konfliktu na Krymie, liczy na szybkie decyzje Unii Europejskiej w sprawie podpisania umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)