Na skróty

Money.plPrawoAktualnościWiadomości

5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów

2010-10-12 06:00
5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów
1/2

5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów
[fot: Alenkasm/Dreamstime]

W ściganiu nierzetelnego dłużnika pomoże komornik i gmina. Alimenciarz może stracić prawo jazdy lub trafić do rejestru dłużników. Za uchylanie się od płacenia grożą też: grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet dwa lata więzienia. To jednak nie wszystkie sposoby na odzyskanie zaległych alimentów.

1. Idziemy do komornika

Alimenty dla rodzica wychowującego dziecko muszą być wynikiem wyroku sądu lub ugody pomiędzy rodzicami zawartej przed sądem. Komornik nie podejmie się dochodzenia roszczeń tylko na podstawie np. ustnej umowy pomiędzy rodzicami.

Aby wszcząć egzekucję komorniczą, trzeba:

  • - złożyć wniosek do komornika o wyegzekwowanie alimentów,
  • - załączyć do wniosku oryginalny, prawomocny wyrok sądu lub ugodę - wówczas są one zaopatrzone w tzw. klauzule wykonalności
  • - trzeba podać komornikowi dostępne informacje na temat nierzetelnego rodzica - jego miejsce pobytu, pracy, stan majątku i wszelkie informacje, które mogą pomóc w skutecznej egzekucji. Im więcej komornik wie o dłużniku, tym szybciej znajdzie sposób na odzyskanie pieniędzy.

Koszty egzekucji obciążają ściganego rodzica. Jeżeli egzekucja okaże się bezskuteczna, komornik zwraca się do policji z wnioskiem o ustalenie adresu i miejsca pracy dłużnika. Może też żądać informacji od banku na temat jego oszczędności.

Po dwóch miesiącach bezskutecznego postępowania, rodzic może uzyskać zaległe pieniądze od państwa. Wtedy komornik w ciągu 14 dni wydaje oświadczenia o bezskuteczności postępowania. Jest ono niezbędne by zgłosić się do Funduszu Alimentacyjnego.

2. Zwracamy się do Funduszu Alimentacyjnego

Wypłatą zaliczki alimentacyjnej zajmują się albo urzędy gmin albo ośrodki pomocy społecznej. Do nich zwracamy się z wnioskiem, także wtedy gdy dłużnik uciekł za granicę lub się ukrywa.

Jest jednak kilka warunków. By otrzymać pieniądze dochód na jedną osobę w rodzinie nie może przekroczyć 725 złotych netto. Pieniądze można otrzymać w wysokości zasądzonych alimentów, ale nie więcej niż 500 złotych miesięcznie.


Alimenty: Kto i ile musi płacić?


Trzeba pamiętać, że pieniądze z funduszu należą się na dziecko, które nie ma jeszcze 18 lat. Chyba że uczy się ono lub studiuje, wtedy dostaje pieniądze do ukończenia 25. roku życia. Jeżeli dziecko jest niepełnosprawne i ma orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, alimenty przysługują mu bez względu na wiek.

W trzech przypadkach rodzic nie dostanie pieniędzy z funduszu:

  • - kiedy dziecko przebywa np. w domu pomocy społecznej, domu dziecka albo w rodzinie zastępczej
  • - gdy dziecko ma swoje własne dziecko i jest pełnoletnie,
  • - jeżeli dziecko zawarło związek małżeński.

Urząd wydaje decyzje o przyznaniu pieniędzy w ciągu miesiąca. Gdy odmówi można się odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w terminie 14 dni.

Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana, gdy sytuacja rodzica wychowującego dziecko poprawi się, np. dostanie on pracę. Należy o tym zawiadomić urząd, bo w przypadku nienależnego pobierania świadczeń, trzeba będzie je zwrócić wraz z odsetkami.




Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


2014-10-24 11:51:04 213.146.39.* | krowa667
5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
Co robić w sytuacji ! mam syna z pierwszą Żoną która zostawiła swojego syna w wieku 15 lat i uciekła do innego faceta do niemiec.Oczywiście dopiero po roku pozbawiłem ja prawa na dziecko .alimenty i rozwód -dostałem za pierwszym razem. ALE mam drugą żonę która ma swoje dziecko w wieku 7 lat . brała Alimenty od państwa w wysokości 500 zł wzięliśmy ślub . zarabiamy ok 2950 zł razem , więc państwo przestało płacić i były mąż mojej obecnej żony tez nie płaci Alimentów ( dlaczego) Ale nazwisko musi nosić Tatusia (dlaczego) .Dlaczego ja jako opiekun nie mogę rozliczyć go z urzędem skarbowym jako moje dziecko? przecież nikt nie płaci alimentów ! - takie jest polskie prawo.
-1 spadek
2014-11-02 08:04:09 2.103.35.* | robi217
Ty dobrze wiesz dlaczego nosi nazwisko Tatusia! Po pierwsze jesli chcesz aby alimety byly egzekwowane to dziecko musi nosic nazwisko Ojca, po drugie nie masz uprawnien do rozliczenia (Tatusia) z urzedem skarbowym i po trzecie jego dziecko nigdy nie bedzie twoje! jestes niestety tylko opiekunem [...] Rada; jak ci molo pieniedzy to zmien posade na lepiej płatną
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

2014-10-16 09:57:44 31.61.138.* | agulka 111
A jak zadziałać jak alimenciarz płaci co 2 miesiące a nie co miesiąc jak mam w wyroku bo jest dobrze poinformowany ze komornik jest wtedy zablokowany a jego nie interesuje ze jeść dziecko musi zawsze nie co 2 miesiące co wtedy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
-1 spadek
2014-10-16 10:18:06 2.103.35.* | robi317
Najlepiej weź się do pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-10-14 10:52:51 2.103.35.* | Bobi299
Chcialbym wyrazić swoją opinię na temat tu poruszany.Zgadzam się z opiniami obu stron (Ojców i Matek) każdy ma tu racje pod warunkiem ze dotyczy to zlych ludzi! Bywa jednak że Ojcowie mierzeni sa jedna miarą przez byłe Żony.Czesto też spotykamy się z niesprawiedliwoscia ze strony sądu a to dlatego ze sąd dziala już tak jakby rutynowo i sprawy nie są wnikliwie badane i to powoduje wielki niepozadek w naszym życiu!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-09-25 11:43:56 194.99.117.* | za dobry..
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [0]
A co powiecie na to że płacę alimenty terminowo bez żadnej zwłoki a moja ...... nie bede komentował kto... założyła mi komornika na wypłatę konto i inne wierzytelności że niby nie płaciłem. Gdy przedstawiłem dowody wpłat to zmieniła sobie na bierzace alimenty i dalej komornik mi wisi na wszystkim co mam. Złośliwa k..... chce mnie zniszczyć......
2014-09-18 11:27:43 5.173.100.* | aga579
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [4]
czyli ci co nie placą alimentów są bezkarni ja tyram jak wół zeby zarobić 2 tys zeby dziecku nie brakowalo niczego to zle bo za duzo zarabiam aby dostac alimenty z funduszu a co ma do tego mój dochód .dochód ojca powinien sie liczyc a nie moj ja moge zarabiac 10 tys miesiecznie a to nie zwalnia ojca od nie lacenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014-11-27 16:06:51 176.103.79.* | iresci
Zgadzam sie,dziecko ma dwoje rodzicow,utrzymuje sama dziecko,tatus nie pracuje,nie interesuje sie dzieckiem,a nasze panstwo przelicza kase,co za prawo mamy,zeby nie moc utrzymac dzieci,ale gdy braknie na jedzenie i inne potrzeby to wtedy pierwsi do zabierania rodzicom dzieci
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-10-16 09:23:58 46.205.177.* | alicja599
Jestem tego samego zdania!!!!!!to jakoies chore,jestem teraz w podobnej sytuacji,wychodzi na to ze lepiej bym pracowała na pol etatu,wtedy będą mi przysługiwały Ali!emty!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-10-08 11:54:44 37.190.132.* | moona15
Dobrze powiedziane ! Obowiazek alimentacyjny jak sama nazwa mowi to obowiazek ! Dlatego ze matka dzieci sobie potrafi radzic finansowo to dzieciorob bedzie zwolniony z obowiazku ? A dlaczego ? Bchodzo przyjemniej wydac na przyjemnosci niz dzieci ....dluznicy alimentacyjni to bezkarni chodzacy gnoje !!!! Zadna reka sprawiedliwosci ich nie siega ,
2014-10-16 10:15:10 2.103.35.* | Rob604
Ty masz pojecie co za brednie wygadujesz?Lepiej zastanów się czy aby nie Ty byłaś powodem rozpadu związku!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-08-04 16:06:01 85.16.148.* | Agnieszka691
Matka siaka i owaka,do cholery a co ma wspolnego z alimentami na dziecko??? Dobrej sie naleza,zlej nie? Dziecku zlej matki alimenty sie nie naleza? Piekne rozumowanue,brak slow...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-11-01 08:54:55 2.103.35.* | robi217
Zlej Mamie nie należy się nic to moje zdanie! Prawie zawsze matki wykorzystuja prawa dziecka dla wlasnych celow i to jest złe! Bardzo!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-11-24 23:00:29 89.239.114.* | mimi70
dobra mama jest winna ponad 90 tys. na 3 dzieci o funduszu mogę zapomnieć przekraczam dochód/o14lub 15pln/ ale nagle się budzą na stare lata bez emerytury czy jakiejś renciny i się zaczyna lament całe życie poświęcili dzieciom itd. itp.dotyczy alimenciarzy kobiet i mężczyzn pod ścianę lub na szafot albo niech zdychają z głodu na stare lata
2014-08-02 16:46:06 87.205.159.* | Dorota802
Zapytanie [1]
A jeśli były mąż nie ma pracy od ponad 2 lat siedzi na bezrobotnym robi na czarno i nie daje na dzieci pieniędzy,Jest alkoholikiem i obarczył mnie komornikiem za długi które on zaciągnął a nie jest w stanie ich płacić.Jedyny błąd to to,że nie miałam intercyzy przedmałżeńskiej i podpisałam się jako żyrant a on teraz leje na wszystko.Gdzie tu szukać pomocy i odzyskać pieniądze na dzieci????
2014-11-02 07:47:45 2.103.35.* | robi217
Jesteś pewna że na dzieci? Z Twojej interpretacji wynika że malzonek zaciągnął dług a ty wystapilas jako żyrant to chyba o czyms świadczy iż zgodni byliście w kwesti pożyczki a teraz szukasz wyjscia z sytuacji! Niestety(dzieci) to jeszcze dobra wymowka która działa na naszą władze! A tak reasymujac ten problem to naprawdę wstydzilabys się mieszac do tego dzieci!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2014-05-29 18:30:12 83.20.195.* | chicken
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
witam mam pytanie zaczne od tego mam ukonczone 18 lat ale gdy sie uczyłem w gimnazjum ojciec nie placił mi alimentow przez 3 lata było zgłaszane do komornika ale olał to na dzien dzisiejszy jest mi winien 12 tys 600zł jak moge to odzyskac w tej chwili nie mam zadnycch srodków do zycia u babci pracy zadnej nie mam ani sie nie ucze ta sprawa była poruszana przez moją mame a mianowicie pisała do kuratorium ale jej odpisali ze jest to mała szkodliwosc jak moge sam sie domagac tego co mi sie nalezy
2014-05-29 20:21:08 szklarek  [ Tysiącznik na forum ]
Co znaczy "olał". Kto ? Komornik ?
Bo to zasadnicza różnica w sytuacji, gdy komornik nie znalazł źródeł zaspokojenia tej wierzytelności, bo ich nie ma tj. ojciec nie ma możliwego dochodu do zajęcia, czy też zlekceważył on swoje obowiązki i niedokładnie/w ogóle nie szukał.

Ta druga opcja to kwestia skargi na czynność komornika do sądu rejonowego, przy którym on działa.

Jest też opcja pozwu cywilnego wobec rodziców ojca.

W związku z twoją pełnoletnością nie wchodzi w grę Fundusz Alimentacyjny.
Przejrzyj artykuł przewodni do wątku:


http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/5;sposobow;na;dochodzenie;zaleglych;alimentow,242,-1,690674.html
2014-05-29 15:37:32 83.24.23.* | marzena2014v
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [0]
witam mój były mąż ma od lat komornika za alimenty ale nie dostaje nic do dzisiaj co dalej alimenty z funduszu nie należą mi się gdyż pracuję jak mam odzyskać zaległe pieniądze na dziecko
2014-04-01 16:11:15 213.180.136.* | Miasto Kobiet
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [2]
Redakcja Miasta Kobiet – TVN Style, poszukuje bohaterek!!!!
Do programu chcemy zaprosić Panie, które mają zasądzone alimenty na dzieci, jednak mężowie ich nie płacą!!! Chcemy porozmawiać o tym jak skutecznie egzekwować alimenty od byłych partnerów !!!
Będzie z nami również prawnik, który odpowie na wszelkie pytania.

Nagranie odbędzie się 9 kwietnia 2014 (środa) w studiu pod Warszawą. Oferujemy wynagrodzenia za udział w programie + zwrot kosztów dojazdu + hotel dla osób spoza Warszawy.

Napisz do nas, zrobimy wszystko by Ci pomóc. Czekamy na Twój telefon!
Prosimy o kontakt pod numer 502-555-156 lub na miastokobiet@tvn.pl
-6 spadek
2014-05-01 10:41:10 78.88.145.* | dobry ojciec
A CO Z OJCAMI TYLKO MATKI A OJCIEC TO JEST COŚ GORSZEGO CHWILA CHWILA MATKI TO TEŻ ZOŁZY I MATERIALISTKI BO DLA NICH TYLKO KASA JEST WARZNA.A DO ROBOTY BABY JEDNE NIE ŻEROWAĆ TYLKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014-08-16 20:22:59 87.204.11.* | ajsza511
Beznadziejny czlowieku .O pieniadze matki walcza dla dzieci gamoniu a nie dla siebie !!!!!!!!!
-7 spadek
2014-03-05 10:28:02 78.88.145.* | też kobieta
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
podzielam Pani zdanie w 100% tak jest baby są LENIE nie wszystkie ,ale tak jest są pazerne.Najlepiej to swoich byłych z chęcią oglądały by w rynsztoku .Jak by mogły to krew by wyssały nie wspomnę o forsie bo tylko KASA LICZY SIĘ BABOLE JEDNE.
2014-10-08 12:05:19 37.190.132.* | moona15
A ciekawe co sadzisz o alimenciarzu ktory zamiast zaplacic alimenty wydaje te pieniadze na dziwki i dobra zabawe zakrapiana alkoholem ??? Pracuje na czarno komornik nic nie zdziala , siedzi w naszym wspolnym domu i co moge z takim zrobic ??? a zaleglosci rosna i tylko czekac jak skarb panstwa wyciagnie reke po nieruchomosc albo po jego smierci dzieci przejma dlugi " WSPANIALEGO TATUSIA " Ja mam za co zyc i dobrze mi sie powodzi ale to nic nie zmienia ! Tylko KUNDLE WIEJSKIE robia szczeniaki bez ponoszenia konsekwencji , a w Polsce wieksze prawa ma taki DZIECIOROB niz dzieci ....FAJNIE !!!!
2014-03-03 08:43:59 77.65.43.* | barbara768
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [0]
Ojciec dzieci znów spóźnia się z alimentami. Mam już dosyć szarpania się z nim. Stwierdziłam, że pójdę do adwokata. Niedaleko mnie jest Grzybkowski-Guzek. Jakieś tam opinie słyszałam na ich temat. Może jest ktoś jeszcze dobry w :Poznaniu od alimentów.
10 awans
2014-02-19 08:25:17 87.199.38.* | samotna matka393
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [8]
to wszystko bzdury ladnie brzmi ale efektow nie daje Byly zalega mi 30tys pracuje sobie na czarno i smieje mi sie w nos ani komornik ani gmina nie sciagnela grosza nawet prokurator umorzyl sprawe bo dziecko ma przez matke czyli mnie zapewnione podstawowe potrzeby Pracujace matki zdane sa tylko na siebie Jesli ktos wie kto pomoze mi sciagnac zaleglosci bede wdzieczna
2014-03-17 21:41:28 46.175.47.* | Dziadek4346
Wystąp o alimenty od dziadków dziecka.
2014-12-10 20:07:30 213.158.219.* | kasia 111
Najlepiej sięgać po cudze pieniądze.Wnuczka była u mnie na wakacjach a synowa składała na mnie pozew o alimenty.Nienawiść i zemsta nia kieruje,szlag ją chce trafić ze mam emeryturę ,więc chce mi ją odebrać. Rozprawa 13-01-1015.MOŻE mi ktoś podpowie jak się bronić.Pozdrawiam
2014-12-10 20:23:30 wiwan  [ Tysiącznik na forum ]
Wykazać swoje niezbędne potrzeby, które są zaspokajane z owej emerytury- kwoty czynszu, opłat za media, leki.
Niezależnie od tego- może nakłonić syna, by spełniał swój obowiązek alimentacyjny- bo to jego wina, że synowa pozywa Panią.

No chyba, że wystąpiła kwestia jego śmierci.
2014-05-27 09:47:02 77.113.11.* | aleks217
a czy dziadek zrobił dziecko
-1 spadek
2014-05-27 10:54:08 H Szatkowski  [ Tysiącznik na forum ]
Nie, ale KRO daje możliwość dochodzenia alimentów od rodziców zobowiązanego, co wynika z art. 128 i 129 KRO.
-6 spadek
2014-03-28 09:25:54 78.88.145.* | samotna wychowująca
Tak jeszcze dziadkom spraw kłopoty na stare lata ,ależ pomysł kobieto jesteś wyrachowana tylko kas najważniejsza jest.To oddaj dzieci ojcu niech wychowuje jak nie dajesz rady sama!!!!!!!!!!!!
2014-08-02 17:52:42 31.183.52.* | takaja
Oddać ojcu ha ha żeby dziecko na pijackie imprezy prowadzał na przykład. Jak przyjedzie 2 razy w miesiącu to sukces i dać takiemu dziecko na wychowanie. Nie ma czasu biedak żeby się dzieckiem zainteresować. Skoro ma taki zasądzone alimenty to niech się wywiązuje. Matki i tak pracują bo skąd by miały na życie?? z nieba? tylko, że dziecko ma dwoje rodziców. Skoro nie może wywiązywać się z alimentów to niech chociaż odwiedza dziecko, odciąży od obowiązków, zajmie się nim. Bo zazwyczaj to ani się nie interesują ani alimentów nie płacą. "Cudowni"tatusiowie na papierze. Zresztą kobiet też się to tyczy. Robią tak samo.
2014-03-04 12:59:24 78.88.145.* | normalna 54
Ładnie brzmi bo takie są fakty samotna mamo współczuję Tobie bardzo.Ale są takie sytuacje znam osobiście takie osoby dlatego będę broniła samotnych facetów,którzy zostali bez własnego dachu nad głową .A wszystko co mają zostawiają swoim byłym i dzieciom.A zaległe alimenty wynikają z małych płac a ten co musi płacić to też musi jeść i od czasu do czasu coś mizernego sobie kupić.A po jakiego grzyba się rozchodzicie,a póżniej płaczecie jak to wam jest żle .Znam rozwiedzionych i to porządnych facetów są dobrymi ludżmi nie wiem jakie wy jesteście kobiety.
2014-02-11 16:09:07 78.88.145.* | normalna 54
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [2]
Tak ja też jestem tego zdania,biedne te paniusie co zostają same z własnego wyboru chcą rozwodów,ale póżniej faceci i tak musicie płacić na te lenie.Skarżą sie jakie one biedne zostały same z dziećmi, a w ucho smieją się jak im się dobrze powodzi.A ty facet płacz i płać.
2014-10-08 12:11:58 37.190.132.* | moona15
A sa i takie ktore musialy z dziecmi uciekac przed psychopata , alkoholikiem i co ? Ja mialam taka sytuacje a po nim splywa jak po kaczce . Zyje sobie bezkarnie z dnia na dzien , Praca na czarno , balangi i panienki jak sie z przepicia przekreci to dlugi w spadku oddziedzicza dzieci . A ja nie moge znalezc konkretnej pomocy jak rozwiazac ten problem ?!
2014-05-14 09:51:00 80.55.221.* | Mamuśka
Jasne. Dawałam mojemu szansę z tysiąc razy . Ważniejsze było chlanie i koledzy. Płaciłam jego grzywny za jazdę po pijaku. Teraz,gdy w końcu się go pozbyłam to biedny musi sam sobie coś kupić jeść i się ubrać. Byłam na tyle rozumna ,że mamy tylko jedno dziecko bo chciał więcej.Do dziecka nawet nie zadzwoni i od 1,5 roku nie dał ani grosza. Dzwoni do mnie oczywiście po pijaku i jęczy ,że mnie kocha i się zmiemił i, że nie dostanę alimentów bo mi postawił dom za kredyt, który wzięłam ja i mój brat. Jacy ci faceci BIEDNI!!!! Ze względu na moją pracę znam większość tych facetów , którzy na dziecko nie mają , ale piwko i papierosy to obowiązkowo.BIEDACZYSKA
Tak ja też jestem tego zdania,biedne te paniusie co zostają same z własnego wyboru chcą rozwodów,ale póżniej faceci i tak musicie płacić na te lenie.Skarżą sie jakie one biedne zostały same z dziećmi, a w ucho smieją się jak im się dobrze powodzi.A ty facet płacz i płać.
2014-02-11 15:03:22 78.88.145.* | znajoma 2014
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [6]
Ja nie rozumiem pewnych spraw dlaczego tak strasznie jedziecie na tych facetów nie zawsze tak jest. Żona mojego znajomego chciała rozwód więc dostała i podała mnie o alimenty (rozwód był bez orzekania o winie)Powodzi się jej dobrze ,a ja płace jej alimenty po 200 zł,a babie nie chce się iść do roboty tylko szuka jak wyrwać parę groszy to z mopsu to jakąś zapomogę wyłudzi i żyje.Została z trójką dorosłych synów którzy również pracują.A ja jestem bezdomny i ciężko o pracę z zatrudnieniem.Alimenty spłacałem i już spłaciłem .A mam zaległe na syna 22letniego chcę spłacić tylko chciał bym pominąć komornika może ktoś wie jak to zrobić i gdzie mam się udać .nie wymiguję się od splacenia tego długu tylko nie było mnie stać płacić .Żyć jakoś trzeba powietrzem nie da się żyć.
2014-10-08 12:16:45 37.190.132.* | moona15
SKORO TO BYLA ZONA ZNAJOMEGO TO DLACZEGO CIEBIE PODALA O ALIMENTY ??? HA HA HA DZIWNA SPRAWA
2014-09-27 16:41:17 178.42.5.* | BABCIA680
po 200 zł. na co to ma starczyc.DZIECI SAME SIE ,,NIE ZROBIŁY,,.W JAKIM TY ŚWIECIE ŻYJESZ?WIESZ ILE KOSZTUJĄ KSIĄŻKI DO SZKOŁY?!
2014-05-06 11:38:29 91.233.112.* | matka maria
wpłacaj bezpośrednio na adres syna lub jego konto bankowe z zaznaczeniem na kwicie że to są alimenty i wskaż okres za jaki są te przesłane przez ciebie pieniądze. Po wysłaniu tych kwot, zbieraj pokwitowania wpłat i zrób ksero i dołącz do pisma które musisz napisać do komornika że dokonujesz wpłat regularnie. Przez takie zastosowanie spłaty, pozbędziesz się kosztów komorniczych i nie będziesz miał tych kosztów.
2014-02-26 07:25:15 89.71.178.* | BEATAS186
BEZDOMNY Z DOSĘPEM DO INTERNETU CIEKAWE
-4 spadek
2014-03-04 12:42:29 78.88.145.* | Znajomy 2014
To nie pisał ten bezdomny tylko znajoma tego bezdomnego.Znam jego sytuację i napisałam.Rozumiem samotne matki,ale nie wszystkie samotne są samotne tylko z własnego wyboru są samotne bo tak chciały same ,jeżeli już jesteś kobieto samotna i chciałaś tego rozwodu to daj temu facetowi spokój i żyj sama jak chciałaś .A nie dręczysz go i poniewierasz .Chciałaś mieć wolność i ją masz i rób co uważasz ze swoim życiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
2014-08-04 16:00:36 85.16.148.* | Agnieszka691
Czytam i rece opadaja... Oczywiscie rozwiedziona kobieta niech robi co chce...Jestem rowniez rozwiedziona,ex nie placi,oficjalnie nie pracuje.Przez lata odpuszczalam,nie prosilam,unosilam sie honorem,dosyc juz.Obowiazkiem OBOJGA rodzicow jest utrzymanie dziecka i nie potrzeba do tego zadnych paragrafow!! Malo interesuje mnie sytuacja ojca (tak samo jak jego i panstwa malo interesuje moja) i jakze brutalnie to zabrzmialo,tak wlasnie jest.Mnie nikt nie spyta czy mam,jesli mam to zapieprzam od rana do wieczora,zeby zapewnic podstawowe potrzeby dziecka kosztem braku czasu.Czy jest cos dziwnego w tym,ze ojciec zobowiazany jest do placenia alimentow skoro np moj syn mieszka ze mna i ponosze koszty jego utrzymania? Czy cos nienormalnego w tym,ze ojciec sie doklada?
Atakuje sie tu matki zupelnie schodzac z tematu,bo sprawa pomiedzy ojciec-dziecko,jaka matka by nie byla,do cholery,dziecku sie nalezy!! Jak dziecko mieszkajace z matka bedzie brudne,glodne,zaniedbabe,od razu zawita MOPS,matka poniesie kare...
Rozumiem,ze sa ciezkie przypadki,ojcowie naprawde w ciezkiej sytuacji,czy to znaczy,ze mam sie nad nimi uzalac??? Spyta ktos w jakiej sytuacji bylam ja po rozwodzie??? Tulalam sie z dzieckiem z miejsca na miejsce,poradzilam sobie,mozna jak sie chce...
Chcialam jeszcze dodac,ze nie o same pieniadze chodzi,mozna plecak do szkoly kupic,za wycieczke zaplacic,zakupy zrocic,a przynajmniej starac sie pokazac,ze mimo rozwodu pozostalo sie rodzicem...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2013-11-08 20:45:47 89.69.242.* | Assia280
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [0]
Mialam rozwód z mężem 4 lata temu mamy córkę 13 letnią ,porzuciłam go dla innego faceta,dobrze zarabiam mój facet tez, dostaje alimenty od miasta bo mój były jest bez pracy, sprawa trafiła do prokuratora bo ma duże zaległości, w takiej fajnej sytuacji jest dużo kobiet,niestety tu liczy sie kasa, nigdy za dużo ..
2013-10-13 15:21:19 78.88.248.* | Matka 1002
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
Jak czytam podobne bzdury, to mało nie wyjdę z siebie. "Polki są pazerne i leniwe,chcą całe życie wyzyskiwać byłych mężów" - zastanów się debilu, co piszesz. Jak popróbujesz wychować dzieci sam, a szanowny TATUŚ nie dając ani grosika na dzieci wyleguje się z piwkiem na wersalce i to jeszcze pokazuje na facebuku, to wówczas możemy pogadać. Życzę ci debilu abyś na dwoje dzieci, które nie prosiły się o życie, dostawał 550 zł i nie miał mieszkania.
-1 spadek
2013-08-14 02:14:01 213.143.59.* | Eva397
Niestety Polki sa w wiekszosci pazerne i leniwe. Chca cale zycie wyzyskiwac bylych mezow i zerowac na nich. A uzywaja do wykorzystywania prawa i w wielu przypadkach biednych ojcow , swoich dzieci.
2014-05-10 14:14:29 87.207.113.* | Samotna matka 75
Mam wrażenie, że te negatywne i beznadziejnie debilne uwagi piszą faceci, którzy sami albo wymigują się od płacenia alimentów, albo uważają, że trzeba się bronić rękami i nogami od podobnych obowiązków. Pomyśl matole jeden z drugim, że utrzymanie dziecka kosztuje, dzieci jedzą, rosną, chodzą do szkoły, potrzebują zeszytów, książek, butów, zabawek, a słodycza czy loda nie kupiłbyś swojemu dziecku? Wydatków jest setki, a nawet jeśli matka pracuje i przekracza o 100zł tę kwotę 755zl netto na osobę to znaczy już, że zarabia miliony i jest pazerna? Gdyby ojcowie wywiązywali się z obowiązku alimentacyjnego w ogóle nie byłoby tematu. Ale cóż "sorry takich mamy ojców...."
2014-07-28 14:49:39 46.21.208.* | inna1007
Tak zgadzam się ,ja 4 lata czekam aż mój były mąż zacznie płacić przysądzone alimenty dobrowolnie. Nic z tego nigdy się nie doczekam. Wcześniej fundusz alimentacyjny wypłacał,ale odkąd jestem w drugim związku alimenty zostały wstrzymane,niby dlaczego przecież ojciec się nie zmienił!!! Ale jak mój mąż zawiózł mojego syna do szpitala z kontuzją to w karcie napisali,że syn jest bez opiekuna prawnego!!!! Tylko,ze jego "prawny" ojciec ma w nosie wszystko nic się nie interesuje ,nawet nie zadzwoni jak w szkole itd. Tak w Polsce działa prawo i polityka prorodzinna,chrońmy dalej takich tatusiów.
2013-10-28 16:48:05 89.68.7.* | kulka9955
Prawda. Mojej matce nie chciało się pracować, a tym samym nie płaciła alimentów (w wysokości śmiesznych 200zł...). Oczywiście wytłumaczeniem było to, że nie ma pracy, a nawet nie próbowała mieć. Zostawiła mnie z ojcem kiedy byłam mała żeby żerować na kasie następnego faceta, który zresztą do dziś utrzymuje ją i jej drugie dziecko. Od trzech miesięcy płaci mi po 300zł i od jakiegoś czasu mamy kontakt, ale nie zamierzam się z tym godzić, bo należy mi się to, czego wcześniej nie wypłacała. Nie wiem, jak to rozwiązać, bo bez przymusu nie spłaci długu, a jeśli skieruję sprawę na drogę sądową, to relacje znowu się zniszczą, ale chyba zaryzykuję.
Życzę powodzenia wszystkim samotnym ojcom w walce o dzieci, a później z leniwymi byłymi żonami. Nie tylko im robią krzywdę, ale dzieciom przede wszystkim. Nie traćcie wiary i wytrwałości, mimo, że jesteście w naszym kraju rzadkością. Pozdrawiam
2013-04-03 12:16:18 212.244.151.* | smutny
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
To jest chore mam dochodu netto 1.100 zł a Sąd przywalił mi 1.100 alimentów za co mam żyć. Żona psychopatka najpierw robiła cyrk ze mną przed Sądem jaki to jestem najgorszy i ciągle mnie atakowała pod koniec zmiana osobowości o 180 stopni płacz przed Sądem że nie ma za co żyć. Zdradzała mnie z każdym kto się nawinął. Dzieci praktycznie nie widuje a ona pierze im głowę non stop
-1 spadek
2013-05-06 19:39:08 83.20.10.* | milka 1408
Współczuję.Ja jestem w innej sytuacji bo mój były okrada z dzieci z czesci alimentów mówiąc ze to mu sie nalezy i sama nie wiem co zrobic.Niektórzy ludzie to serca nie maja .
2013-02-25 09:56:16 89.230.151.* | monika19888888
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [0]
moja córka za 4 dni skończy rok. Alimentów od tatusia nie dostała żadnych. My jesteśmy jeszcze małżeństwem więc on skutecznie zatruwa mi życie. chciałam wyjechać za granicę to nie podpisał mi paszportu, a tam należała by mi się kuroniówka, bo tu mi się nie należy. Rodzinnego nie dostaje bo nie chce mi podpisać, a formalnie jesteśmy jeszcze rodziną. 2 miesiące po urodzeniu córki złożyłam sprawę o alimenty która odbyła się we wrześniu, niestety tydzień przed sprawa złożyłam sprawę o rozwód i sprawę o alimenty mi zawiesili, więc do sprawy o rozwód dosłałam uzupełnienie pozwu o zabranie praw rodzicielskich, o alimenty i zabezpieczenie alimentów. Dopiero w grudniu po moich telefonach kilka razy w tygodniu odbyła się sprawa o zabezpieczenie alimentów, przyznali mi 600 zl na siebie i 600 na córkę, ale mąż oczywiście nie płaci bo przynajmniej oficjalnie nie pracuje, druga część becikowego oczywiście też mi przepadła bo również nie chciał mi podpisać. Za kilka dni córka skończy roczek jeszcze nie dostałam żadnych pieniędzy , nie mam dochodu, właśnie zaczęłam szukać pracy ale nie wiem jak szybko uda mi się znaleść tym bardziej, że musi to się pokryć z datą kiedy przyjmą córkę do żłobka, jesteśmy 64 na liście rezerwowej. Dodam jeszcze, że razem z mężem do czasu 2 miesięcy przed porodem ostatnie 8 miesięcy spędziliśmy za granicó gdzie nasz dochód był ok 40.000 tys osoba rocznie, on teraz nie chce wyjechac, bo nie...może ktoś mi poradzi co mam zrobić sprawa jest już od stycznia u komornika ale nic się nie ruszyło można odp na e-mail moniczka123419@wp.pl
10 awans
2013-02-13 21:28:30 193.169.18.* | b..
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
Te bardzo ubogie alimenty,przyznawane przez sąd 300-500 zł nie wystarczają mimo wszelkich starań .Osoba porzucająca rodzinę(matka ,ojciec) skazują dzieci na biedę, patologię nie chcą stworzyć dziecku warunków do prawidłowego rozwoju.Sama wychowywałam trójkę dzieci wiem co to bieda , przepłakane noce co dać dzieciom jeść.Mimo że są pełnoletni dalej potrzebują wsparcia psychicznego.Przez te lata żyłam z dziećmi i patrzyłam na smutne stęsknione rodzinnego ciepła oczka.Ludzie nie interesujący się swoimi dziećmi o sercach z lodu powinni do końca swoich dni płacić dzieciom odszkodowanie za zniszczone dzieciństwo.Sądy powinny dokładnie analizować każdą sprawę i przede wszystkim dbać o dobro dzieci.Byłoby mniej rozwodów i cierpienia.Odpowiedzialność za czyny i za dzieci które sprowadzili na świat.
2014-03-05 10:23:07 78.88.145.* | szczęśliwa
Sama kobieto nie sprowadziłaś dzieci na świat.i w tej sytuacji winisz tylko jedną stronę,może byłaś nic nie warta,że Ciebie porzucił twój jegomość.Widziały gały co brały.Co piszesz jest prawda.Dzieci są najważniejsze,ale trójka dzieci z kont się wzięły nie z powietrza.Narobicie dzieci ,a póżniej biadolicie jak to wam jest żle.Byli byście we dwoje było by wam dobrze ,a nie tylko słychać biadolenie do GADUJCIE SIĘ LUDZIE ,a nie ciągłe rozwody wokół słychać.Przeżyłam z rozwodnikiem 30 lat super FACET Ciężka choroba mi go zabrała:(( jestem po raz drugi z rozwodnikiem również SUPER FACET.Ja nie wiem kobiety jakie wy jesteście ,ale nie wszyscy faceci to swinie,a może z wami jest coś nie tak.
2013-02-13 21:28:30 193.169.18.* | b..
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [0]
Te bardzo ubogie alimenty,przyznawane przez sąd 300-500 zł nie wystarczają mimo wszelkich starań .Osoba porzucająca rodzinę(matka ,ojciec) skazują dzieci na biedę, patologię nie chcą stworzyć dziecku warunków do prawidłowego rozwoju.Sama wychowywałam trójkę dzieci wiem co to bieda , przepłakane noce co dać dzieciom jeść.Mimo że są pełnoletni dalej potrzebują wsparcia psychicznego.Przez te lata żyłam z dziećmi i patrzyłam na smutne stęsknione rodzinnego ciepła oczka.Ludzie nie interesujący się swoimi dziećmi o sercach z lodu powinni do końca swoich dni płacić dzieciom odszkodowanie za zniszczone dzieciństwo.Sądy powinny dokładnie analizować każdą sprawę i przede wszystkim dbać o dobro dzieci.Byłoby mniej rozwodów i cierpienia.Odpowiedzialność za czyny i za dzieci które sprowadzili na świat.
2013-02-02 23:00:31 31.183.52.* | zaba666
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [4]
witam
jest to chore mam zasadzone alimenty - eks nie placi zgosilam sie do funduszu alimentacyjnego i powiedzieli mi ze przekracza mi zarobek o 3 zl to po c jest ten fundusz skoro i tam nie mozna otrzymac alimentow to dziecku trzeba powiedziec dzis nie bedziesz jadlo bo nie masz alimentow to jest nasz kraj zenada
2013-09-16 12:25:44 46.204.64.* | Aga6092
Mam podobną sytuację.Chcę zlożyć pozew dp pprokuratury ale nie wiem jak sie do tego zabrać i czy to w ogóle cos da?
17 awans
2013-09-24 09:40:38 46.169.76.* | Ja80
Ja zgłosiłam do prokuratury bo mój eks od ponad roku nie płaci marnych dla niego 400 zł. Pracuje jako stolarz w Polsce i za granicą, ma samochód, swoją działalność gosp., wynajmuje mieszkanie i na swoje hulaszcze życie. Prokuratura umorzyła postępowanie, ponieważ dziecku niczego nie brakuje, ma co jeść, ma swój pokój, chodzi czyste i zadbane, ale to wszystko daję jej ja. Ojciec dziecka od czasu do czasu coś jej kupi, tylko, że on kupuje takie rzeczy, które ona w danym momencie nie potrzebuje. Kupuje ubrania bądź buty nie takie jakie jej sie podobają tylko takie jakie on chce, drogie i bezużyteczne, poprostu tylko i wyłącznie na pokaz. Dodatkowo komornik nic mu nie zrobi, bo nie ma skąd ściągnąć, pomimo, ze jego działalność gosp. funkcjonuje, z funduszu mi sie nie nalezy bo przekraczam ich limit (ok.5zł). Paranoja!!!! Dla kogo ten fundusz??!! Jest wyrok Sądu, to powinni brac sie za takich frajerów!!! Zarabiam zaledwie 1200zł córka chodzi już do 3 klasy i ma coraz większe potrzeby, ale eks tego nie rozumie. Jestem już bez silna, ale będę sie odwoływac od decyzji prokuratury. Takie mamy prawo w tej zasranej Polsce. Niby wszystko takie proste, tyle jest opcji, ale tak naprawdę w takiej sytuacji to biedna matka/ojciec nic nie może zrobić. Ale jak wiążemy koniec z końcem i dziecko chodzi w starych ubraniach to przychodzi opieka i zabiera dziecko. Czy to jest normalne!!! Skończcie z limitami, weźcie się za tych co nie płacą na dziecko i pomóżcie tym, którzy chcą dać dziecku wszystko.
2013-03-19 14:54:34 145.237.121.* | SYLWKA3
dOKŁADNIE , NIE POWINNO BYĆ OGRANICZEŃ 725 ZŁ.jEŚLI SĄD ZASĄDZIŁ ALIMENTY TO POWINIEN FUNDUSZ WYPŁACAĆ
2013-02-13 18:57:56 5.134.72.* | Bezbronna
U mnie było lepiej. Były nie płacił regularnie i w końcu doszło do tego, że czekałam na wpłatę ponad 2 miesiące. Zgłosiłam się do funduszu, oczywiście pieniążki zostały mi wypłacone. Niestety on został poinformowany o tym, że fundusz mi zaczął wypłacać pieniążki i widocznie z obawy na odpowiedzialność wpłacił zaległości. W związku z tym, zostałam wezwana do oddania pieniędzy wraz z odsetkami....
2012-11-13 22:25:25 37.108.164.* | monia901
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [0]
alimenciarze mają w czterech literach to czy ich dzieci mają co jeść,czy mają w czym chodzić itp.dla takich palantów liczy sie tylko to,że oni mają a że uchylają sie uporczywie od płacenia na dzieci to nikogo to nie interesuje,bo dopóki takie prawo w Polsce będzie jakie jest teraz to oni będą śmiać sie w twarz nam matkom.Jeden pójdzie po rozum do głowy,a inny pójdzie zrobić następne dziecko
10 awans
2012-11-11 10:48:19 89.174.79.* | szpilka . klaj
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [0]
Dziewczyny ,szczera prawda co piszecie. Ale moze byc jeszcze gorzej bo w naszym przypadku matka miala w nosie corke, nie placila , nie odwiedzala,a jak corka skonczyla 18 lat a mamusi dlug u komornika urosl niesamowity , to wydzwaniala do coruni, udawala najlepsza matke na swiecie i namowila corke do zamkniecia dlugu u komornika a my zostalismy z pustymi kieszeniami.... Nie wazne ze przez 8 lat matka nie zaplacila zlotowki na dziecko, nie wazne ze my pracowalismy w 2 pracach by dzieciom niczego nie brakowalo!! nie dostawalismy pieniedzy z funduszu bo nasze zarobki byly za wysokie!!! Takie mamy prawo w Polsce. Wychodzi na to ze nie mozna sie starac zapewnic godziwy byt dzieciom. Lepiej nie pracowac , pobierac swiadczenia z mopsu i narzekac na wszystko i wszystkich !!! Prawo chroni pijakow, leni i oszustow . A uczciwi ludzie kochajacy dzieci i ciezko pracujacy dostaja po łapach przez cale zycie
2012-10-03 14:44:28 188.95.28.* | Majka Kaliska
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
Alimenciarze, robią co chcą, unikaja, nie otwieraja drzwi ani nam ani komornikowi , mają nowe kobiety i omamiają je tak samo
a kto na tym najbardziej cierpi ? dziecko
po 12 latach slubu moj wspaniały mąz stwierdzil ze odchodzi do innej, 19 lat cycki na swoim miejscu itd po dwóch latach urodzilo im sie dziecko
niestety niepełnosprawne, wmagające opieki
O swoim pierworodnym moj ślbny zapomnial
na rozprawie sedzina zasądziła mu 300 zł na rzecz dziecka
nie placił, fundusz mnie odrzucił bo zarabialam za duzo
i gdzie tu sprawiedliwosc pytam ?? nie ma zadnego sposobu
2012-10-03 15:06:44 Cezaryna
Ja nie rozumiem jak można być tak nieodpowiedzialnym człowiekiem i nie płacić alimentów za swoje dziecko... rzecz jasna większość z tych "mężczyzn" nie dorosło nawet do tego żeby tworzyć związek...
2012-09-13 12:42:06 87.199.38.* | Kama999
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
To wszystko totalna bzdura Niby 5sposobow na sciagniecie a w rzeczywistosci 5 pustych sposobow Byly zalega mi 30tys , pracuje sobie na czarno ani komornik ani nikt nie jest w stanie mi pomoc Ja pracuje wiec z funduszu mi sie nie naleza alimenty Po co wyroki sadowe skoro niealimenciarze smieja nam sie w nos Prokurator uwaza ze skoro dziecku zapewniam byt - przestepstwa o niealimentacje brak Nie korzystam z zapomog itd wiec nie musi scigac alimenciarza
2013-09-24 14:50:31 37.47.221.* | magda509
Witam serdecznie!
Tatuś względem córki ma juz blisko 20 tysięcy długu, ma wszystko w nosie , chodzi sobie bezkarnie szczesliwy, beztroski...nie martwi się o potrzeby córki. Wiadomo, matka da. A matka zasuwa na 1,5 etatu aby bylo co do barka włożyć i co na tyłek założyć. Fundusz alimentacyjny....nie należy się, jesteśmy za bogate ! Polska rzeczywistość.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
2012-05-05 20:39:53 164.126.155.* | Morali
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [6]
Wszystkie panie piszecie ,,ALIMENCIARZ ,, a ps.dzieci same na świat przychodzą ? Przez samozapylenie ? Wiele kobiet nie powinno na oczy ,żadnych alimentów widzieć . Ludzie otwórzcie oczy . Ilu mężczyzn ,,kochanych ,,przez kobiety jest przez nie zniewolonym oszustwem do ojcostwa .Kobieto po takim numerze liczysz na szczęśliwe życie z nim ,a jak nie to na pieniądze z jego portfela . Wy ( niektóre ) wykorzystujecie facetów i łapiecie na dzieciaka ,jak kartą przetargową . Piszecie potem -NIE PŁACI . A ,jak zapładniał w wyrze to był KOCHANY i płacił, sponsorował , fundował ..? Dzieci na Świat się same nie proszą .Jest do tego potrzebne połączenie KOBIETY i Mężczyzny. I MIŁOŚĆ . A wina ,zawsze stoi po obydwu stronach więc potem zbytnio nie żądajcie !! Jedyną kobietą ,która powinna mieć płacone za dziecko to WDOWA ,która traci MĘŻA i zostaje z dzieckiem oraz kobieta ,która jest ewidentnie oszukiwana przez Męża ,a on ma kochanki i dzieci inne z nimi.
-2 spadek
2013-01-08 09:36:47 151.42.50.* | desgustato
Fajniezieje pan jadem tyle ze ja uważam ze skoro do dzieckatrzeba dwojga to i odpowiedzialnośc po rozwodzie też dzielimy na dwoje.Mój kochany nigdy mnie niesponsorował a czy kochał to wielki znak zapytania.Napewno odpowiadało m wygodne życie.Niepracował,poszłam do pracy ja bo mnie było wstyd przed rozprawie rozwodowej oświadczyl sędzinie:Ja na nikogo niebedę robił!:.dostalam rozwód na pierwszej rozprawie.ZasAdzonomi 300zł.których niepłaći chodz pracje.Uważa że niewiem ile życie kosztje.Na wakacje w hiszpani go stac z swojąpania i jej trójką dzieći dorosłych.wziaść dziecko i nieodwie zdz go,mam sobie szkać ludzi którzy pojadą zemną kilkaset kilometrów po syna.Jesli tak wygląda przykładny ojciec to siąśc i płakać.ale i racja z kobietami bo jest wiele nieodpowiedzialnych.Osobiście niemogę zrozmieć toważyszki byłego jest matką,ale jak widac dba o swój interes a nie o dobro małoletniego.wiećie jak boli gdy robią pranie mózg 9cio letniem dziecku a ty jesteś bezradny.Bo on ma prawo!
2013-01-08 09:49:27 rozwódka
szkoda tylko że tyle to wszystko trwa i można faktycznie dochodzić tych alimentów ale za coś trzeba żyć, zanim się okaże się faktycznie się nam należą
2012-11-15 09:30:07 89.174.79.* | szpilka . klaj
Morali- mam do Ciebie jedno pytanie. Masz dziecko ktore sam wychowujesz i zapewniasz mu byt?? Czy po prostu jestes jednym z tych Panow czy Pan ktorzy duzo gadaja, nic nie robia i ukrywaja sie przed alimentami? bo zaprzeczasz sam sobie wypisujac takie brednie.
2012-11-10 22:03:18 89.70.31.* | Gabi607
jesteś chory na głowę, a jak odchodzi typ , bo mu się inna podoba to jest ok, i nie musi pamiętać już o dziecku z pierwszą dupą, tylko o tym ktyóre tersaz ma. Już nawet nie chodzi o alimenty, ale jak sam piszesz do tanga trzeba dwojga, to co on nie wiedział,że po bara bara jest dzidzi ?
2012-06-08 22:03:35 178.235.199.* | arachna
JAk koles odchodzi od żony i dziecka/dzieci to z całym szacunkiem gó...... mnie obchodzi czy była winna kobieta rónież.Dzieckiem nie był jakiś honor trzeba miec i jaja też a nie przy pierwszym problemie ogon pod siebie i spiernicza gdzie pieprz rośnie.Jak sie nie chce byc tatusiem to guma na h.... i se używaj a nie kobiecie każecie się zabezpieczać a jak tego nie robi to pretensja do garbatego że ma proste dzieci.Ona może i chce złapać na ciążę ale wam przydałoby się nie zamieniać z kut... na łby i troche oleju we łbie zachować.Cwaniaczki za 2,60.
2012-05-06 18:08:12 164.127.19.* | Elka894
Słusznie wiele w tym prawdy
-1 spadek
2012-04-16 13:07:48 109.243.224.* | ellkka
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [0]
mi fundusz odmowil bo zarobki przekraczaja o pare zlotych, alimenciarz pije, celowo nie szuka pracy bo z niego sciagna (sam tak powiedzial)
2012-03-02 21:11:16 Wapniak  [ Tysiącznik na forum ]
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
Hmmm... a jak Ojciec straci pracę?...
2012-11-09 07:02:46 78.133.231.* | kate435
a jak tatuś w ogóle nie chce pracować? i jak było dobrze w związku to korzystał z życia na koszt kobiety? potem jak poszło coś nie tak to powiedział, że ma ja w dupie od początku znajomości... no tak ale mieszkać zreć i korzystać za cudze to potrafił... tak?
2012-02-27 11:55:23 77.46.2.* | matkaPolka
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [3]
to wszystko pięknie wygląda na papierze, bo w rzeczywistości nie jest już tak łatwo - wiem, bo ścigam alimenciarza od 6 lat, ma dług na 60 tysięcy względem dzieci, żyje lepiej niż ja z dziećmi, ale oczywiście oficjalnie jest biedny i nic nie ma.Te "rady" są dla tych, którzy jeszcze nie przeszli przez "praworządne państwo" i jego system sprawiedliwości.
2012-09-25 15:17:23 37.128.112.* | Kinga759
zgadzam się w 100% ! mój partner odszedł bez słowa z dnia na dzień, o alimenty starałam sie od zeszłego roku od września, dopiero dziś zakonczyłam składanie wszystkich wniosków, ciągle czegos brakowało, ciągle coś... a żyć z czegoś trzeba -,- w głowie się nie mieści...
2012-09-25 15:28:12 Dagna00
ja mam problem ze swoim mężem , pomimo tego iż sąd nakazał płacenie mojeemu mężowi co miesiąc alimentów, nie wywiązuje się on z tego... podobno nie ma pieniędzy a do Egiptu sobie lata...
2012-03-01 22:47:22 83.3.188.* | Iza 321
Dużo pisania ale żadnych konkretów.Jest dużo matek ,którym ojcowie ich dzieci zalegają duże pieniądze alimentacyjne.Pieniądze, które ojcowie w obliczu Temidy zadeklarowali (aby uniknąć kary) spłacić w określonym terminie.I na tym zakończyli swój obowiązek.Nic nikomu nie spłacili, ani matce swoich dzieci, ani zaległości dla Państwa. Dostarczają do sądów zaświadczenia ,że są tak chorzy ,że nie mogą podjąć jakiejkolwiek pracy. Jednocześnie nie mają prawa do renty. A jednak żyją i mają się całkiem dobrze.Pytam , jak pomóc takim matkom?. Dlaczego dłużnicy są bezkarni?. Jeżeli wiecie jak im pomóc, to odpowiedzcie im prosto i bez zawiłości prawnych.
2011-11-20 21:15:51 89.77.118.* | ona131
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
otrzymuje fundusz alimentacyjny 500 zl, komornik powinien sciagac od ojca dziecka 100 zl ale on jest rzekomo niewyplacalny :) jest winny dziecku juz spora sume bo ponad 5000 jak odzyskac ten dlug, nie chce mu podarowac bo on zyje pelnia zycia wydaje na panienki alkohol a dziecku nie da i kombinuje a ja nie mam zamiaru pozwalac na takie cos prosze o porade jak sciagnac te zaleglosci z ojca dziecka
2012-02-15 08:51:17 ataton
odpowiedź na swoje pytanie masz w moim komentarzu z 2010-10-15 10:07
2011-03-28 21:13:16 80.54.113.* | kwiatan
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [1]
przestańcie tak wulgarnie mówić "alimenciarz". nie wszyscy ojcowie nie płacą, a część matek nie pozwala widywać się z dzieckiem ojcu.
2012-08-27 14:07:09 79.184.34.* | kiki
Ale tylko te głupie same mogą na tym kiedyś zle wyjśc Co z tego że ja pozwalam on nie daje dzieciom nic oprócz alimentów które są niższe od tych wypłacanych z funduszu To ja zapewniam dzieciom wszystko przez 12 lat robię drugą podwyżkę Ale teraz d...owi nie odpuszcze a sąd żarty sobie robi zeznaje ze od 7 lat w Norwegii pracuje potrafi 7 tys ale ze 2/3miesiące tylko zarobić ale i 2 tys w większości miesięcy zarabia w Norwegii :) ha ha ha że na czarno pracuje ze 4 tys z na mieszkanie wydaje z tego alimenty na 2 dzieci 800 zł w polsce jest 3 miesiace nie pracuje utrzymuje kobietę podróż do Pl też kosztuje i zeznał ze 3/4 tys odkłada bła ha ha hah policzcie jak to jest możliwe ? i jeszcze stać go na wakacje SUPER ciekawe kto mu dokłada a wozi sie 3 mercedesami 2 busy fajnie nie brat pracuje też tam tylko sie nie musi ukrywac wyremontował pół dom jakieś 60 m jezdzi BMW X5 i teraz już stoi dom przykryty To są Ci właśnie debilni ALIMENCIARZE!!!! to zbyt ładne określenie
A sędzia mi każe dawać dowody na papierku niech wezmie dane ststystyczne ile tam sie zarabia i określi czy go stać na normalne alimenty chyba ma większą moc niż ja Dodam że robię wszystko co sie da żeby dzieci miały dobre warunki a na wakacjach byłam 3 razy w ciągu 12 lat od czasu płacenia alimentów on jest co rok ja jeżdżę 12 letnim stary gratem a on nie wie którym autem przyjechać dzieci odwiedzić ale FAJNIE jest w tej Pl
Pozdrawiam wszystkich
2011-01-04 00:01:10 77.253.192.* | kardamona
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [2]
Z tych porad skorzystałam parę lat temu.Egzekucja jest bezskuteczna,ponieważ szanowny "tatuś" wyjechał do Anglii i słuch po nim zaginął!.Zaległości rosną, komornik jest bezradny a ja nie wiem jak mam go odnaleść dłużnika. Na wieść o odebraniu praw ojca "tatuś"pojawił się w sądzie i tam zapewnił sędziego,że zaległości spłaci i będzie płacił w terminie. Sprawa zakończyła się niepomyślnie dla pozwanego.Otrzymał numer telefonu aby zadzwonił do dziecka i miał podany numer kąta dziecka - nic z tego ojciec dziecka milczy i nie płaci!!!
Jak można zlokalizować dłużnika? co mają robić matki, gdy ojcowie uchylają się skutecznie od płacenia alimentów?
2011-11-17 21:02:33 79.191.8.* | Iwona
jeżeli jest poza granicami kraju zgłasz sie to w Sadzie jest taki pokój sprawy zagraniczne ,tak opisuje sie wszystko po kolei i ile dłużnik zalega ,Sąd wydaje odpowiednie zaświadczenie i składa sie je do Funduszu
2011-09-29 09:44:12 46.134.141.* | EDZIA1988
mam podobną sytuację ojciec mojego dziecka rowniez przebywa za granica. ponieważ komornik nie może z niego ściągnac alimentów skierowano mnie do sadu okregowego i tam dostałam papiery do wypełnieniai złozenia
2010-10-13 08:58:04 ataton
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [5]
TEN ARTYKUŁ JEST NIERZETELNY I ZAWIERA POWAŻNE BŁĘDY!!!!
czy tak trudno jest przeczytać ustawę o funduszu alimentacyjnym i odpowiedni dział KPC??? krótkie sprostowanie:
1. postępowanie egzekucyjne komornik wszczyna na podstawie tytułu wykonawczego (wyroku, postanowienia, protokołu ugody) wystawionego przez sąd i zaopatrzonego w klauzulę wykonalności- PRAWOMOCNOŚĆ NIE JEST WYMAGANA, chyba, że alimenty są przyznane od prawomocności
2. o ustalenie miejsca pracy, adresu, majątku komornik zwraca się do odpowiednich urzędów. do policji dopiero, kiedy poprzednie ustalenia nie dają efektu. komornik nie jest w stanie ustalić banku w którym dłużnik posiada konto lub oszczędności- nie istnieje instytucja która prowadziłaby taki rejestr
3. państwo nie wypłaca alimentów zaległych. świadczenia z funduszu alimentacyjnego są świadczeniami bieżącymi, przyznanymi od miesiąca, w którym uzyskano zaświadczenie o bezskuteczności u komornika. zaświadczenie to wystawia się po upływie dwóch miesięcy od wszczęcia egzekucji, na wniosek wierzyciela
4. zaliczka alimentacyjna funkcjonowała od września 2005r do września 2008r. od października 2008r do chwili obecnej funkcjonuje fundusz alimentacyjny (w skrócie NFAL)
5. nie można złożyć wniosku o egzekucję administracyjną, a jedynie wniosek o ściganie dłużnika- urząd nie wypłaci na tej podstawie pieniędzy, tylko wezwie dłużnika do przeprowadzenia wywiadu na temat jego majątku i źródeł utrzymania, a wprzypadku gdy dłużnik odmówi lub się nie stawi- skieruje wniosek o zatrzymanie prawa jazdy i zawiadomienie do prokuratury z art. 209 KK
6. zawiadomienie do prokuratury może złożyć również wierzyciel alimentacyjny
2010-10-14 16:32:07 madzia22071
No ok..ja to wszystko wiem i mam to za soba.ale co z zaleglymi alimentami ktore przepadaly podczas trwania egzekucji komorniczej i calego tego procederu z nia zwiazanego czyli za 6miesiecy tj 2100zl...przeciez musi byc jakis sposob zeby od dluznika je odzyskac czy one po prostu tak sobie przepadaja????jak dluznik ma poniesc za to konsekwencje skoro pokazywane mu jest ze nieplacilem to trudno przeciez nic mi nie zrobia...dziwne jest to nasze prawo...
2012-05-04 20:33:53 90.156.116.* | Jola
To nasze prawo jest do kitu zaległe alimenty nie powinne przepadac, rodzic wychowujący dziecko czesto sie zadłuża lub zyje w biedzie ,podobnie jest z dzieckiem wiec chociaz w przyszłośsci cos by im sie należało [zaległe alimenty]
2010-10-15 10:07:04 ataton
zaległe alimenty nie przepadają. nadal toczy się co do nich egzekucja- zmienia się jedynie kolejność zaspokajania wierzycieli w sprawie. W momencie przyznania świadczeń z NFAL lub zaliczki alimentacyjnej (UWW) lub "starego" funduszu ZUS (FAL) te instytucje stają się kolejnymi wierzycielami w sprawie egzekucyjnej. Obecnie kolejność zaspokajania roszczeń wygląda nastepująco:

- w przypadku wypłacania świadczeń z NFAL:
1. zaległości NFAL
2. zaległości UWW
3. zaległości wierzycielki
4. zaległości ZUS FAL

- w przypadku zaprzestania wypłacania świadczeń z NFAL:
1. alimenty bieżące wierzycielki
2. zaległości NFAL
3. zaległości UWW
4. zaległości wierzycielki
5. zaległości ZUS FAL

Komornik nie ma możliwości zmuszenia dłużnika do podjęcia legalnej pracy. W przypadku gdy nie pracuje lub pracuje nielegalnie dłużnik musi się liczyć z odpowiedzialnością karną z art.209§1 KK oraz z tym, że wierzycielka może wystąpić do sądu z wnioskiem o przyznanie alimentów od jego rodziców.
-1 spadek
2010-10-19 08:18:38 madzia22071
Dziekuje bardzo za pomoc wlasnie o to mi chodzilo.
Mam jeszcze pytanie...mianowicie czy moge wystapic do komornika o jakies odrebne postepowanie(sciaganie)tych zaleglych alimentow?
Byly maz przebywa za granica,zadko dzwoni ale powiedzial mi ze zlozyl jakies niby oswiadczenie u komornika ze zobowiazuje sie do splacenia zaleglych mi alimentow w ciagu 2miesiecy...czy jest to mozliwe?zlozenie takiego oswiadczenia?
2010-10-20 12:58:47 ataton
tak jak pisałam wyżej- postępowanie o egzekucję alimentów zaległych nadal się toczy, tylko obowiązuje kolejność zaspokajania. Żeby były mąż mógł Ci spłacić zaległości musi najpierw spłacić zaległości NFAL i UWW (jeżeli są). To "niby oświadczenie" jest oświadczeniem dłużnika złożonym w trybie art 801 i 827 KPC o jego stanie majątkowym i możliwościach płatniczych(składanym pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań). Reasumując- tak, dłużnik mógł złożyć takie oświadczenie, a ewentualne pieniądze dostaniesz jak spłaci resztę zadłużeń.
I jeszcze jedna (zła) wiadomość- zgodnie z obecnym stanem prawym obowiązującym w Polsce komornik sądowy nie ma uprawnień do ścigania dłużnika poza granicami kraju...
2010-10-12 20:42:58 85.222.77.* | kstuw
Re: 5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów [4]
Warunki do uruchomienia funduszu są biedne . Jeżeli jest matka z dzieckiem - 2 osoby , to warunkiem uruchomienia wypłaty jest zarabianie poniżej 725 zl netto /1 os. czyli 1.450 zl co oznacza poniżej 2.000 brutto . A jak ona moze wyżyć z dzieckiem za 1.900 zl brutto?
Jak stoimy na tle Czechów , bo ich na razie doganiamy w poziomie życia
2010-10-13 07:52:21 84.40.222.* | bet74
PRAWDA , PIENIĄDZE SĄ DLA DZIECKA A JEŚLI RODZIC UCZCIWIE ZARABIA, PRACUJE TO PIENIĄDZE DZIECKU SIĘ NIE NALEŻY NIC CZYLI NA UMIERAĆ Z GŁODU BO CZY TYLKO MATKA MA ZAPEWNIĆ MU BYT A RZĄD MÓWI O NISKIM WZROŚCIE . RODZINNE TEŻ OD DOCHODY CZYLI DZIECKO RODZICA PRACUJĄCEGO POWINNO BYĆ NA UTRZYMANIU PAŃSTWA - OŚRODKI TO WTEDY PIENIĄDZE BYY SIĘ ZNALAZŁY LUB WSZYSTKIE OSOBY PRACUJĄCE POWINNY SIĘ ZWOLNIĆ I CZEKAĆ NA DODATKI Z PAŃSTWA.
-6 spadek
2010-10-13 09:20:37 193.111.166.* | polonista
stylistyka tej wypowiedzi pozostawia wiele do życzenia , nie wszystko jest tu zrozumiałe , kłaniają się też zasady interpunkcji!
Najnowsze wiadomości
Podobne artykuły