Notowania

porady
15.03.2009 00:00

Prawa autorskie do utworu pracowniczego

Pytanie: W jednostce badawczo-rozwojowej został wdrożony system zarządzania w zakresie jakości. Zostały opracowane procedury ogólne oraz Księga Jakości (zarówno w wersji papierowej, jak też w wersji...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W jednostce badawczo-rozwojowej został wdrożony system zarządzania w zakresie jakości. Zostały opracowane procedury ogólne oraz Księga Jakości (zarówno w wersji papierowej, jak też w wersji elektronicznej dostępne w intranecie). Czy pracownikowi opracowującemu dokumentację Systemu Zarządzania w zakresie Jakości należy się prawo autorskie do tych dokumentów?

Odpowiedź: Przyjmując, że dokumentacja stanowi utwór w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tzn. że wykazuje ona twórczy i indywidualny...

Tagi: porady, porady prawne, własność przemysłowa i prawa autorskie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz