Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
21.03.2007 00:00

Zajęcie rzeczy osoby trzeciej

Pytanie: X jako dłużnik został wezwany do komornika, pojechał tam samochodem pożyczonym od znajomej Y ( konkubiny). Komornik zajął samochód i zostawił go pod dozór X, choć Y w żaden sposób nie jest...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: X jako dłużnik został wezwany do komornika, pojechał tam samochodem pożyczonym od znajomej Y ( konkubiny). Komornik zajął samochód i zostawił go pod dozór X, choć Y w żaden sposób nie jest spokrewniona z X, a samochód jest tylko własnością Y. Od tego zdarzenia minęło już 20 dni, a Y nie dostał żadnej informacji o zajęciu samochodu przez komornika. Czy komornik w takiej sytuacji nie musi poinformować właściciela samochodu o zajęciu? Jeżeli tak to jakie procedury lub artykuły narzucają na niego taki obowiązek?

Odpowiedź: Komornik kieruje się domniemaniem, zgodnie z którym rzeczy znajdujące się w posiadaniu dłużnika stanowią jego własność. Zgodnie z przepisem art. 845§...

Tagi: porady, prawo, windykacja należności
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz