Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
27.03.2008 00:00

Opłata za zabezpieczenie roszczenia pieniężnego

Pytanie: Komornik zażądał 2500 zł za dokonanie czynności zabezpieczenia roszczenia pieniężnego w kwocie 110 tys. zł w sprawie gospodarczej. To nie jest jeszcze egzekucja. W innym rejonie i w sprawie z...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Komornik zażądał 2500 zł za dokonanie czynności zabezpieczenia roszczenia pieniężnego w kwocie 110 tys. zł w sprawie gospodarczej. To nie jest jeszcze egzekucja. W innym rejonie i w sprawie z innego powództwa komornik nie żądał takich opłat i dokonał zabezpieczenia na nieruchomości. Komornik, który nie pobrał opłaty za zabezpieczenie, dostał zlecenie już prawie rok temu. Być może nastąpiły zmiany w ustawie dotyczące opłat komorniczych. Czy istnieje dowolność w takich przypadkach, czy też może jest to pomyłka pracownika komornika?

Odpowiedź: Opisaną kwestię regulują przepisy ustawy o komornikach sądowych i egzekucji (Dz.U. 2006 r. Nr 167 poz. 1191 ze zm.). Stosownie do przepisu art. 45 ust. 1 ustawy...

Tagi: porady, prawo, windykacja należności
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz