Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
27.07.2008 00:00

Umowa zlecenie a składki ZUS

Pytanie: Firma X zawarła umowę zlecenie w dniu 1 czerwca na miesiąc ze studentem nie mającym ukończonych 26 lat. 3 czerwca (tego samego roku) osoba ta obroniła pracę magisterską. Czy umowa zlecenie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Firma X zawarła umowę zlecenie w dniu 1 czerwca na miesiąc ze studentem nie mającym ukończonych 26 lat. 3 czerwca (tego samego roku) osoba ta obroniła pracę magisterską. Czy umowa zlecenie zawarta 2 dni przed obroną, ale zawarta na 1 miesiąc korzysta ze zwolnienia, jeśli chodzi o składki ZUS?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 6 ust. 4 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, osoby określone w ust. 1 pkt 4 (m.in. osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenie) nie podlegają...

Tagi: porady, prawo, ubezpieczenia społeczne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz