Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
10.01.2007 00:00

Renta rodzinna dla dziecka w rodzinie zastępczej

Pytanie: Mam 22 lata, jestem w rodzinie zastępczej, moja biologiczna mama zmarła październiku 2006 r. w Warszawie. Ja mieszkam w Katowicach. W Warszawie mieszka trójka mojego rodzeństwa, która...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mam 22 lata, jestem w rodzinie zastępczej, moja biologiczna mama zmarła październiku 2006 r. w Warszawie. Ja mieszkam w Katowicach. W Warszawie mieszka trójka mojego rodzeństwa, która otrzymuje rentę rodzinną każde po ok.200 zł. Złożem wniosek do katowickiego oddziału ZUS o rentę rodzinną został przesłany przez oddział w Katowicach do Warszawy, czy słusznie? Czy przysługuje mi renta rodzinna, jeżeli jestem w rodzinie zastępczej? Jakie są limity ograniczające możliwość otrzymywania renty rodzinnej, chodzi mi o to, że podjąłem pracę na razie na okres próbny i zarabiam ok. 650 netto, czy będzie to przeszkodą w otrzymaniu renty rodzinnej po zmarłej mamie (otrzymywała w oddziale warszawskim jakieś świadczenie)? Oprócz tego chciałby się dowiedzieć, jaka wysokość dochodu z tytułu umowy o pracę uprawniałaby mnie jeszcze do pobierania renty rodzinnej?

Odpowiedź: Dzieci przyjęte na wychowanie, także w ramach rodziny zastępczej, mają prawo do renty rodzinnej, jeżeli spełniają warunki ogólne, a ponadto:

zostały...

Tagi: porady, prawo, ubezpieczenia społeczne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz