Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
19.02.2007 00:00

Przeliczenie emerytury wedle kwoty bazowej

Pytanie: Jestem emerytem, najpierw wcześniejszym, a od 1991 r. emerytem. Chciałbym skorzystać z przeliczenia emerytury. Która kwota bazowa, ta obowiązująca teraz (marzec 2007), czy kwota bazowa daty...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem emerytem, najpierw wcześniejszym, a od 1991 r. emerytem. Chciałbym skorzystać z przeliczenia emerytury. Która kwota bazowa, ta obowiązująca teraz (marzec 2007), czy kwota bazowa daty uzyskania świadczenia (po ukończeniu 65 roku życia) będzie obowiązująca dla ZUS-u w wyliczeniu podstawy wymiaru emerytury i wysokości emerytury (art. 53 ust. 1 ustawy)?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 111 usta. 2 ustawy o emeryturach i rentach z FUS wskaźnik wysokości podstawy wymiaru, obliczony na zasadach określonych w art. 15, mnoży się...

Tagi: porady, prawo, ubezpieczenia społeczne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz