Notowania

Przejdź na
porady
07.01.2009 00:00

Nowe zasady prawa do emerytury

Pytanie: Do tej pory warunkiem koniecznym do uzyskania świadczeń emerytalnych było rozwiązanie wszystkich stosunków pracy w jakich wnioskujący o emeryturę pozostaje, z możliwością ich ponownego...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Do tej pory warunkiem koniecznym do uzyskania świadczeń emerytalnych było rozwiązanie wszystkich stosunków pracy w jakich wnioskujący o emeryturę pozostaje, z możliwością ich ponownego nawiązania po uzyskaniu prawa do świadczeń emerytalnych. Parę dni temu spotkałam się w radio z informacją, że w tym roku zniknął/zniknie (nie słyszałam wyraźnie) ten obowiązek i uzyskanie prawa do świadczeń emerytalnych będzie możliwe bez konieczności rozwiązania wszystkich stosunków pracy. Proszę o informację czy taka zmiana prawa faktycznie miała/ będzie miała miejsce i o podanie stosownych przepisów. Czy istnieje możliwość nabycia praw emerytalnych bez rozwiązania wszystkich stosunków pracy przez kobietę co najmniej 60 letnią, która przepracowała co najmniej 25 lat?

Odpowiedź: Rzeczywiście, od dnia 8 stycznia 2009 roku obowiązuje ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o emeryturach kapitałowych, która uchyliła przepis art. 103 ust. 2a...

Tagi: porady, prawo, ubezpieczenia społeczne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz