Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
07.11.2007 00:00

Dochód rencisty z tytułu umowy o dzieło

Pytanie: Osoba, z którą chcemy nawiązać współpracę i zlecać jej pracę na podstawie umowy o dzieło jest rencistą z KRUS-u. Otrzymuje ok. 520,00 PLN renty miesięcznie. Czy w takim razie może przyjmować...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Osoba, z którą chcemy nawiązać współpracę i zlecać jej pracę na podstawie umowy o dzieło jest rencistą z KRUS-u. Otrzymuje ok. 520,00 PLN renty miesięcznie. Czy w takim razie może przyjmować zlecenia na podstawie umowy o dzieło? Czy są jakieś ograniczenia kwotowe co do kwoty zarobku, które mogą pozbawić tę osobę renty czasowo lub też na stałe?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 34 ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników prawo do emerytury lub renty rolniczej z ubezpieczenia ulega zawieszeniu na zasadach określonych...

Tagi: porady, prawo, ubezpieczenia społeczne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz