Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
01.06.2008 00:00

Egzekucja po zakończeniu upadłości układowej

Pytanie: Postępowanie upadłościowe mojego dłużnika dobiega końca. Zawarty został układ. Sąd go następnie zatwierdził. W postępowaniu uwzględniona została wierzytelność, która stwierdzona została...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Postępowanie upadłościowe mojego dłużnika dobiega końca. Zawarty został układ. Sąd go następnie zatwierdził. W postępowaniu uwzględniona została wierzytelność, która stwierdzona została prawomocnym wyrokiem zapadłym w równolegle toczącym się procesie cywilnym. Wierzytelność została uwzględniona na podstawie tytułu wykonawczego. Układem nie są natomiast objęte koszty procesu, które powstały dopiero z chwilą zasądzenia (a więc po ogłoszeniu upadłości). Kiedy i na podstawie jakiego dokumentu można egzekwować koszty procesu w takim przypadku (w razie gdyby dłużnik nie chciał płacić dobrowolnie, na co się niestety zanosi)?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 295 i 296 ustawy Prawo upadłościowe z dniem uprawomocnienia się postanowienia zatwierdzającego układ z mocy prawa ulegają umorzeniu postępowania...

Tagi: porady, prawo, prawo upadłościowe i naprawcze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz