Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo spółek
04.02.2008 00:00

Zmiana umowy spółki a podwyższenie kapitału

Pytanie: W grudniu 2007 roku Zgromadzenie Wspólników podwyższyło kapitał zakładowy poprzez utworzenie nowych udziałów, które objął tylko jeden z dwóch wspólników. 31.01.2008 roku Sąd rejestrowy...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W grudniu 2007 roku Zgromadzenie Wspólników podwyższyło kapitał zakładowy poprzez utworzenie nowych udziałów, które objął tylko jeden z dwóch wspólników. 31.01.2008 roku Sąd rejestrowy zwrócił wniosek z powodu braku formularza KRS-ZE. Wspólnicy mają zamiar zmienić nazwę i siedzibę Spółki oraz profil działalności poprzez zmianę umowy Spółki. Czy zmianę umowy spółki można dołączyć do wniosku o podwyższenie kapitału? Czy w nowej umowie Spółki należy już wpisać nową wysokość kapitału zakładowego, mimo że nie została jeszcze zarejestrowana w KRS?

Odpowiedź:
Zgodnie z art. 19 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, w razie zwrócenia wniosku z powodu braków, może on być ponownie złożony w terminie 7 dni od daty...

Tagi: prawo spółek, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz