Notowania

prawo spółek
13.04.2011 05:11

Uprawnienia do transportu wartości pieniężnych

Pytanie: Firma stara się o udzielenie zamówienia publicznego z wolnej ręki. Jednym z elementów realizowanych usług jest transport gotówki w kwotach nie przekraczających 30 tys. zł. Zamawiający przed...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Firma stara się o udzielenie zamówienia publicznego z wolnej ręki. Jednym z elementów realizowanych usług jest transport gotówki w kwotach nie przekraczających 30 tys. zł. Zamawiający przed negocjacjami przesłał wzór umowy w którym zobowiązał wykonawce do \"posiadania wymaganych przepisami prawa uprawnień zgodnie z rozporządzeniem z dnia 7.09.2010 w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych...\"Czy zamawiający ma prawo wymagać od wykonawcy posiadania specjalnych \"uprawnieni\" skoro wspomniane rozporządzenie nic nie mówi o formie takich uprawnień ? W szczególności czy jest to konieczne przy kwocie która jest zdecydowanie niższa niż 0,2 jednostki co zgodnie z rozporządzeniem pozwala na transport środków pieniężnych bez konieczności stosowania jakichkolwiek środków zabezpieczenia.

Odpowiedź: Zamawiający zgodnie z art. 29 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych jest zobowiązany do opisania przedmiotu zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący,...

Tagi: prawo spółek, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz