Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo spółek
30.06.2007 00:00

Rozpoczęcie działalności

Pytanie: Rozpoczynam działalność gospodarczą w formie opodatkowania - ryczałt od 01.08.2007r. W ZUS na preferencyjnych zasadach, przedtem nigdy nie prowadziłem działalności. Przez 6 lat byłem rencistą...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Rozpoczynam działalność gospodarczą w formie opodatkowania - ryczałt od 01.08.2007r. W ZUS na preferencyjnych zasadach, przedtem nigdy nie prowadziłem działalności. Przez 6 lat byłem rencistą jednak w tym roku od kwietnia ZUS zabrał mi rentę i uznał za zdolnego do pracy. Czy odprowadzając składki do ZUS zobowiązany jestem odprowadzać składki na FP i FGŚP?

Odpowiedź: Choć w pytaniu Pan o tym nie wspomniał, zakładamy, że zatrudnia Pan pracowników. Zgodnie z art. 104 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy...

Tagi: prawo spółek, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz