Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pełnomocnictwo wydane za granicą

0
Podziel się:

Pytanie: Spółka X z siedziba za granicą, poza obszarem EFTA, w kraju będącym stroną konwencji Apostille chce dać pełnomocnictwo do wykonania pewnych czynności obywatelowi i rezydentowi RP na terenie...

Pytanie: Spółka X z siedziba za granicą, poza obszarem EFTA, w kraju będącym stroną konwencji Apostille chce dać pełnomocnictwo do wykonania pewnych czynności obywatelowi i rezydentowi RP na terenie RP. Czy do działania w imieniu spółki X wystarczy pełnomocnictwo wydane w kraju siedziby spółki X? Czy do takiego pełnomocnictwa potrzebny jest apostil albo inna forma poświadczenia? Czy potrzebne jest tłumaczenie na język polski przez tłumacza przysięgłego takiego pełnomocnictwa?

Odpowiedź: Zgodnie z ustawą Kodeks cywilny: Art. 99. § 1. Jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej...

prawo spółek
porady
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)