Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
09.03.2008 00:00

Zachowek a umowa dożywocia

Pytanie: Rodzice za swojego życia przepisali umową dożywocia cały majątek tylko na jedno z dzieci. Pozostało dwoje dzieci. Czy w takiej sytuacji pozostałej dwójce dzieci przysługuje prawo do zachowku?...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Rodzice za swojego życia przepisali umową dożywocia cały majątek tylko na jedno z dzieci. Pozostało dwoje dzieci. Czy w takiej sytuacji pozostałej dwójce dzieci przysługuje prawo do zachowku? Czy jeśli tak - kogo należy pozwać po śmierci rodziców? To dziecko, na które został przepisany cały majątek?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 991, prawo do zachowku, jest to roszczenie o zapłatę sumy pieniężnej, przysługujące zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy, którzy...

Tagi: porady, prawo, prawo spadkowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz