Notowania

porady
29.03.2012 05:11

Spadek po ojcu

Pytanie: Zmarł mój Ojciec, nie pozostawił testamentu. Pozostała : żona, córka - rozwiedziona 2 lata temu, z ustaloną rozdzielnością majątkową jeszcze przed rozwodem, wnuk-syn córki- (niepełnoletni-...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zmarł mój Ojciec, nie pozostawił testamentu. Pozostała : żona, córka - rozwiedziona 2 lata temu, z ustaloną rozdzielnością majątkową jeszcze przed rozwodem, wnuk-syn córki- (niepełnoletni- 6lat), siostra zmarłego.Kto będzie uprawniony do spadku i w jakiej części? Jakie dokumenty musimy przedstawić u notariusza (czy ja jako córka muszę dostarczyć dokumenty dotyczące mojego ślubu i rozwodu?) i czy należy sporządzić dla notariusza wykaz majątku pozostawionego przez Ojca?

Odpowiedź: W związku, iż spadkodawca nie pozostawił testamentu, doszło do dziedziczenia ustawowego. Zgodnie z art. 931 § 1 kodeksu cywilnego, w pierwszej kolejności...

Tagi: porady, prawo, prawo spadkowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz