Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziedziczenie przez pasierba

0
Podziel się:

Pytanie: Mój obecny mąż nie jest ojcem mojego syna. Chciałabym jednak - żeby na wypadek śmierci mojego męża .. dziedziczył on tak samo jak pozostałe dzieci (tzn. - jedno dziecko które nie jest naszym...

Pytanie: Mój obecny mąż nie jest ojcem mojego syna. Chciałabym jednak - żeby na wypadek śmierci mojego męża .. dziedziczył on tak samo jak pozostałe dzieci (tzn. - jedno dziecko które nie jest naszym wspólnym dzieckiem) .. żeby uniknąć niepotrzebnych kłótni rodzinnych, zwłaszcza, że długo wychowywałam syna sama - i wniosłam do małżeństwa dość duży majątek a mój mąż ... żadnego. Syn jest już osobą pełnoletnią .. i nigdy prawnie nie był przysposabiany przez męża (choć nie wiem na czym polega ta instytucja). Czy można tą sprawę jakoś uregulować ?

Odpowiedź: Zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym: Art.114.§1.Przysposobić można osobę małoletnią, tylko dla jej dobra. §2.Wymaganie małoletności...

porady
prawo
prawo spadkowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)