Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
11.05.2007 00:00

Zmiana nazwiska dziecka

Pytanie: Panna po urodzeniu dziecka nadała mu nazwisko mężczyzny i wpisała go jako ojca, z którym na daną chwilę żyła. Obecnie dziecko skończyło 6 miesięcy a ona postanowiła zmienić nazwisko dziecka...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Panna po urodzeniu dziecka nadała mu nazwisko mężczyzny i wpisała go jako ojca, z którym na daną chwilę żyła. Obecnie dziecko skończyło 6 miesięcy a ona postanowiła zmienić nazwisko dziecka na nazwisko biologicznego ojca. Czy jest możliwa zmiana nazwiska i wpisu w akcie urodzenia dziecka danych ojca? Jak powinna postąpić zgodnie z procedurami?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 42 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego, jeżeli stosownie do przepisów kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie zachodzi domniemanie, że ojcem dziecka...

Tagi: porady, prawo rodzinne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz