Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wspólna opieka nad starszym rodzicem

0
Podziel się:

Pytanie: Moja mama jest osobą po 80 roku życia i choruje na Alzheimera. Od 6 lat opiekuję się nią sama, a mam jeszcze dwoje rodzeństwa. Ja nie oczekuję za bardzo pomocy finansowej, ale chciałabym, aby...

Pytanie: Moja mama jest osobą po 80 roku życia i choruje na Alzheimera. Od 6 lat opiekuję się nią sama, a mam jeszcze dwoje rodzeństwa. Ja nie oczekuję za bardzo pomocy finansowej, ale chciałabym, aby oni też brali udział w opiece nad mamą. Wielokrotnie prosiłam, aby od czasu do czasu zabierali mamę do siebie na jakiś czas, ale mi odmawiają. Próbowałam oddać mamę do zakładu opiekuńczo leczniczego, ale ona jest osobą chodzącą i nie chcą jej tam przyjąć. Na przyjęcie do Domu Pomocy Społecznej trzeba czekać około 2 lat, bo nie ma miejsc. Za dwa tygodnie mam zabieg na nogę, co uniemożliwi mi chodzenie przez okres 3 tygodni, więc nie będę mogła w pełni się nią zajmować. Rodzeństwo unika rozmów na ten temat. Czy istnieje z punktu widzenia prawa przepis, na podstawie którego wszystkie dzieci na równi mają obowiązek opiekować się chorym i starszym rodzicem?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 128 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek alimentacyjny)
...

porady
prawo rodzinne
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)