Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
29.09.2007 00:00

Prawo do korzystania z lokalu drugiego małżonka

Pytanie: Małżeństwo posiadające dwa mieszkania, po zawarciu umowy o rozdzielności majątkowej dokonało podziału majątku w ten sposób, że mąż "dostał" jedno z nich a żona drugie. Jakie są prawa męża do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Małżeństwo posiadające dwa mieszkania, po zawarciu umowy o rozdzielności majątkowej dokonało podziału majątku w ten sposób, że mąż "dostał" jedno z nich a żona drugie. Jakie są prawa męża do przebywania w mieszkaniu żony przed orzeczeniem o rozwodzie? Czy mąż może nie wyrazić zgody na przebywanie w mieszkaniu żony osób trzecich (kochanka żony)?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 281 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego jeżeli prawo do mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, drugi małżonek jest uprawniony do korzystania...

Tagi: porady, prawo rodzinne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz