Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nazwisko dla dziecka

0
Podziel się:

Pytanie: Mieszkam z dwoma córkami z pierwszego małżeństwa zakończonego dawno temu. Nadal posługuję sie nazwiskiem z pierwszego związku ze względu na dzieci. Niedawno zakończyłam nieformalny związek z...

Pytanie: Mieszkam z dwoma córkami z pierwszego małżeństwa zakończonego dawno temu. Nadal posługuję sie nazwiskiem z pierwszego związku ze względu na dzieci. Niedawno zakończyłam nieformalny związek z mężczyzną z którego to związku na dniach urodzie synka. Nie zamierzam podawać ojca dziecka w żadnych dokumentach z różnych poważnych przyczyn. Uważam, iż nie jest w porządku, aby nosił mój synek nazwisko mojego pierwszego partnera, chciałabym aby nosił moje panieńskie. Wiem, iż sama najpierw powinnam je sądownie zmienić. Jednak czas do porodu jest nazbyt krótki aby tego dokonać. Czy nie będzie problemu ze zmianą nazwiska dla nowonarodzonego dziecka w późniejszym terminie i gdzie tego dokonać?

Odpowiedź: W istocie, zgodnie z art. 89 § 3 k.r.o. dziecko, którego ojcostwa nie ustalono, nosi nazwisko matki. Zgodnie z art. 8 ust. 2 ustawy o Zmianie imienia i nazwiska...

porady
prawo rodzinne
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)