Notowania

porady
07.01.2012 00:00

Losy wspólnego mieszkania małżonków

Pytanie: Witam. Zmarł mój mąż. Niestety mieszkanie, w którym mieszkaliśmy razem należało do niego. W testamencie zawarł on polecenie, nakazujące mi po jego śmierci opuścić ten lokal. Czy miał on do...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Witam. Zmarł mój mąż. Niestety mieszkanie, w którym mieszkaliśmy razem należało do niego. W testamencie zawarł on polecenie, nakazujące mi po jego śmierci opuścić ten lokal. Czy miał on do tego prawo, biorąc pod uwagę fakt, że w chwili jego śmierci toczyło się postępowanie rozwodowe?

Odpowiedź: Niezależnie od tego, czy w chwili śmierci spadkodawcy toczyła się już sprawa o rozwód lub separację, zgodnie z przepisem art. 923 § 1 Kodeksu cywilnego...

Tagi: porady, prawo rodzinne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz