Notowania

porady
01.06.2009 00:00

Wypowiedzenie zmieniające

Pytanie: Mam zatrudnione dwie osoby w salonie na czas nieokreślony. Ze względu na znaczny spadek obrotów muszę zlikwidować jedno stanowisko lub zmniejszyć zatrudnienie tych osób z całego etatu na 3/4....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mam zatrudnione dwie osoby w salonie na czas nieokreślony. Ze względu na znaczny spadek obrotów muszę zlikwidować jedno stanowisko lub zmniejszyć zatrudnienie tych osób z całego etatu na 3/4. Chcę to wykonać za pomocą wypowiedzenia zmieniającego. Czy takie wypowiedzenie zmieniające aktualne warunki pracy jest zgodne z prawem?

Odpowiedź: Wypowiedzenie zmieniające warunki pracy (na przykład wymiar czasu pracy) jest dopuszczalne i zostało uregulowane w art. 42 k.p. Zgodnie z nim do skuteczności...

Tagi: porady, porady prawne, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz