Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
15.02.2007 00:00

Wypowiedzenie w umowie o pracę na okres próbny

Pytanie: Zatrudniłam pracownika na umowę o pracę na okres próbny 3 miesięcy. Zawarłam w jednym z punktów w umowie o pracę zastrzeżenie dotyczące wypowiedzenia umowy o pracę, art. 34 punkt 3 kodeksu...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zatrudniłam pracownika na umowę o pracę na okres próbny 3 miesięcy. Zawarłam w jednym z punktów w umowie o pracę zastrzeżenie dotyczące wypowiedzenia umowy o pracę, art. 34 punkt 3 kodeksu pracy. Inspektor Pracy kontrolujący moją firmę zakwestionował w umowie o pracę punkt dotyczący (art. 34 punkt 3) terminu wypowiedzenia umowy o pracę. Stwierdził, że w umowie o pracę na okres próbny nie można zawierać terminu wypowiedzenia. Stwierdził, że takie umowy można rozwiązać w dowolnym terminie. Czy Pan Inspektor miał rację? Moim zdaniem skoro jest uregulowanie w kodeksie pracy o możliwości wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny, to dlaczego jest to błędem?

Odpowiedź: Stanowisko inspektora pracy naszym zdaniem nie znajduje żadnego uzasadnienia. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi:

3 dni robocze,...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz