Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
05.09.2007 00:00

Urlop macierzyński i wychowawczy - Straż Graniczna

Pytanie: Skoro w przepisach dotyczących ubezpieczenia społecznego rolników (którym objęta jest moja żona) nie przewidziano uprawnień związanych z urlopem lub zwolnieniem od pracy z tytułu urodzenia...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Skoro w przepisach dotyczących ubezpieczenia społecznego rolników (którym objęta jest moja żona) nie przewidziano uprawnień związanych z urlopem lub zwolnieniem od pracy z tytułu urodzenia dziecka, to w jakim wymiarze i czy w ogóle mąż, będący funkcjonariuszem Straży Granicznej, może skorzystać z urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego? W jakim wymiarze i czy w ogóle mąż będący funkcjonariuszem SG może skorzystać z urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego? I jakie będzie mógł w tym czasie pobierać uposażenie?

Odpowiedź: Stosownie do art. 83 ust. 1 ustawy o Straży Granicznej funkcjonariuszowi-kobiecie przysługują szczególne uprawnienia przewidziane dla pracownic według przepisów...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz