Notowania

Przejdź na
porady
08.12.2011 05:10

Umowa o dzieło z własnym pracownikiem na czynności, które ma w zakresie obowiązków

Pytanie: Kieruję samorządową instytucją kultury. Jedna z moich pracownic jest obecnie na urlopie wychowawczym. Mimo to jest przez nas zatrudniana na umowę o dzieło, wykonując te same czynności, które...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Kieruję samorządową instytucją kultury. Jedna z moich pracownic jest obecnie na urlopie wychowawczym. Mimo to jest przez nas zatrudniana na umowę o dzieło, wykonując te same czynności, które ma w zakresie obowiązków, jako etatowy pracownik instytucji. Inny pracownik przebywa obecnie na miesięcznym urlopie bezpłatnym i również chciałby być zatrudnianym przez swoją macierzystą instytucję na podstawie umowy o dzieło. Obie te osoby wykonywałyby te same czynności, które mają w zakresie obowiązków jako etatowi pracownicy. Są jednak zatrudniani na okres 6-9 dni w miesiącu.Czy pracodawca może zatrudnić swojego pracownika, przebywającego na urlopie, na umowę o dzieło, jeżeli pracownik ten miałby wykonywać te same czynności, które wykonuje w ramach umowy o pracę. Zakładamy, że byłby zatrudniany tylko na kilka dni w miesiącu.

Odpowiedź: Przyjęta przez Państwa praktyka nosi znamiona bezprawności. Po pierwsze należy wskazać, iż ustawa Kodeks pracy stanowi, że:

Art. 22. § 1. Przez nawiązanie...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz