Notowania

porady
04.12.2012 05:10

staż pracy architekta

Pytanie: mgr inz architekt, bezpśrednio po sstudiach, - podpisuje umowę o pracę na czas nieopkreslony. Właściciel firmy oprócz umowy o pracę dał do podpisania załącznik, w którym okres pracy...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: mgr inz architekt, bezpśrednio po sstudiach, - podpisuje umowę o pracę na czas nieopkreslony. Właściciel firmy oprócz umowy o pracę dał do podpisania załącznik, w którym okres pracy pierwszych dwóch lat okreslił jako szkolenie, za ktore pracownik ma przepracować w sumeie 3 lata ( czyli 2 lata tego stazu i następny rok). Jeśli pracownik zwolni się wczesniej sam, lub zostanie zwolnoiony z winy pracownika, pracownik ma zwrócić kwotę 10.000zł jako zwrot kosztów szkolenia. Czy jest to zgodne z prawem?

Odpowiedź: Problematyka podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracowników zostala uregulowana w Kodeksie pracy. Zgodnie z jego art. 103 1 § 1 przez podnoszenie...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz