Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
08.11.2007 00:00

Refundacja kosztów zakupu okularów korekcyjnych

Pytanie: Pracownik zwrócił się do pracodawcy z wnioskiem o refundację kosztów okularów korekcyjnych na podstawie zaświadczenia wydanego przez lekarza okulistę (nie jest to lekarz z przychodni, z którą...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracownik zwrócił się do pracodawcy z wnioskiem o refundację kosztów okularów korekcyjnych na podstawie zaświadczenia wydanego przez lekarza okulistę (nie jest to lekarz z przychodni, z którą pracodawca podpisał umowę o świadczenie usług medycyny pracy) i pracownik nie odbył tych badań na podstawie skierowania na badania profilaktyczne od pracodawcy. Czy pracownik ma prawo do refundacji kosztów zakupu okularów w sytuacji, gdy zaświadczenie od okulisty nie jest wynikiem badań okresowych w ramach medycyny pracy?

Odpowiedź: Zgodnie z § 8 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej dotyczącego bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz