Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
07.11.2007 00:00

Przerwa w zatrudnieniu a okres wypowiedzenia

Pytanie: Pracownik pracował w naszym zakładzie w okresie od 01.05.1991 r. do 09.11.2004 r. Został ponownie zatrudniony na czas nieokreślony od dnia 01.07.2006 r. Czy przy ustalaniu długości okresu...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Pracownik pracował w naszym zakładzie w okresie od 01.05.1991 r. do 09.11.2004 r. Został ponownie zatrudniony na czas nieokreślony od dnia 01.07.2006 r. Czy przy ustalaniu długości okresu wypowiedzenia, który wpisuje się w informacji o podstawowych warunkach zatrudnienia, należy brać po uwagę tylko ostatni okres zatrudnienia od 01.07.2006 r., czy należy dodać poprzedni okres zatrudnienia? Czy w opisanej sytuacji długość okresu wypowiedzenia ma wynosić najpierw 2 tygodnie, po 6 miesiącach - 1 miesiąc, po trzech latach - 3 miesiące, czy od razu 3 miesiące? Jak należy interpretować zapis w art. 36 § 1 Kodeksu pracy? Czy sformułowanie: "okres wypowiedzenia jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy" należy rozumieć w ten sposób, że bierze się pod uwagę tylko aktualny okres zatrudnienia, czy należy sumować wszystkie okresy zatrudnienia pracownika u tego samego pracodawcy, bez względu na przerwy w zatrudnieniu?

Odpowiedź:
Art. 36 § 1 Kodeksu pracy był różnie interpretowany, choć przeważał pogląd, żedla ustalenia długości okresu wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz