Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
10.10.2006 12:04

Przerwa w urlopie wychowawczym ze względu na ciążę

Czy ze względu na ciążę można przerwać urlop wychowawczy i w przypadku konieczności przebywania na zwolnieniu lekarskim przysługuje wówczas zasiłek chorobowy? Jeżeli tak to jakiej wysokości i przez jak długi okres czasu? Przez kogo płatny: przez pracodawcę czy ZUS?

Podziel się
Dodaj komentarz

Przepisy wskazują, że stan ciąży w nie jest przesłanką do przerwania okresu urlopu wychowawczego. Pracownica w tym okresie uzyska bowiem świadczenie w postaci zasiłku macierzyńskiego.

Nie jest także możliwe uzyskanie zasiłku chorobowego na podstawie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Art. 12 ust. 2 tejże ustawy wskazuje, iż zasiłek chorobowy nie przysługuje za okresy niezdolności do pracy przypadający w czasie urlopu wychowawczego.

Tagi: prawo, porady, prawo pracy
Źródło:
Siwek Gaczyński - Kancelaria Prawnicza
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz