Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
28.04.2008 00:00

Przejęcie zakładu pracy

Pytanie: Publiczny szpital chce przejąć oddział neurologii, który znajduje się w innym szpitalu. Wiąże się to z przejęciem również wszystkich pracowników tam zatrudnionych. Czy szpital przejmujący...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Publiczny szpital chce przejąć oddział neurologii, który znajduje się w innym szpitalu. Wiąże się to z przejęciem również wszystkich pracowników tam zatrudnionych. Czy szpital przejmujący oddział musi zawiadomić pracowników obecnie zatrudnionych i tych, których ma zamiar przejąć o zamiarze przejęcia jeśli w szpitalach działają związki zawodowe (nie wszyscy pracownicy muszą być ich członkami)? W jakiej formie powinien zawiadomić pracowników, jeśli nie działają związki zawodowe - każdego z osobna czy w formie ogłoszenia? Jeśli w wyniku przejęcia oddziału zmienią się warunki pracy - czy może to być powodem zmian umów obowiązujących pracowników ze "starym" szpitalem?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 23 1 kp w razie przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę staje się on z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach...

Tagi: porady, prawo pracy, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz